Дејан Савић, селектор репрезентације Србије у ватерполу - Sputnik Србија

Очајна Србија остала без четвртфинала Европског првенства

Први пут откако наступају под нашом заставом ватерполисти Србије неће играти у четвртфиналу Европског првенства. Делфини су у Сплиту поражени од Француске са 10:9 (3:1, 1:1, 5:4, 1:3), па ће такмичење наставити у разигравању за пласман од деветог до 12. места.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Ништа нас није ишло у првој четвртини, као и на целој утакмици. Као да је самопоуздање проблем овог нашег реновираног тима који је у уводној деоници играо очајно са играчем више. Имали смо пет прилика да дамо гол из предности и нисмо искористили ниједну.
До јединог гола дошли смо после тајм-аута кад је селектор Савић подвикнуо, док су Французи лако дошли до голова и предности – 1:3.
У другој четвртини наш тим је знатно подигао игру у одбрани, али је нервоза у нападу дуго држала заостатак на семафору. Нисмо успевали да пронађемо решења у нападу, шутирали смо, испуцавали се без успеха. Једино је Радуловић погодио, али смо у финишу лако дозволили Французима гол с играчем више за 4:2 после првог полувремена.
Ни трећа четвртина није донела бољитак у нашој игри. Оно јесте да смо били ефикаснији него у прве две четвртине са четири поготка, али смо серијом глупости у дефанзиви омогућили Французима да нам дају пет уз сјајну ролу искусног Крусиле за кога нисмо имали решење – 4:5 .
Мало он, мало сјајни голман Фонтаније са више од десет одбрана на мечу, време је пролазило, а Французи, који су општи ватерполо просек, клизили ка четвртфиналу и дуелу са Италијанима. Утакмица је одлучена у последњем минуту.
Наш тим се преко Мандића и Рашовића вратио у меч у финалној деоници (9:9), али је тачно 29 секунди пре краја Мазуки погодио са играчем више за коначних 10:9.
Имали су наши прилику са човеком више у послдњих пола минута, али се мража сјајног голмана Фонтанијеа није затресла па је Француска отишла у четвртфинале, а нашим момцима остаје разигравање за пласман од деветог до 12 места.
Голове за Србију постигли су: Страхиња Рашовић и Душан Мандић по три, Радомир Драшовић, Немања Вицо и Марко Радуловић по један. Најефикаснији у саставу Француске, били су Уго Kрусила са четири и Томас Верну са два гола.
Директан пренос меча могли сте да пратите на Спутњику.
21:34 04.09.2022
32' – Мазуки!
Пола минута пре краја вођство за Французе
Србија – Француска 9:10.
21:31 04.09.2022
31' – Мандић!
Ево га! Изједначење!
Србија – Француска 9:9.
21:29 04.09.2022
30' – Рашовић!
Коначно гол нашег тима после серије јалових напада...
Србија – Француска 8:9.
21:21 04.09.2022
25' – Мандић!
Сјајан ударац Душана са дистанце и трачак наде.
Србија – Француска 7:9.
21:19 04.09.2022
24' – Крај треће четвртине!
И ову су Французи добили са 5:4 па имају великих три гола поредности уочи последњих осам минута.
21:16 04.09.2022
23' – Вернуо!
Сјајна шрауба француског центра и три гола предности.
Србија – Француска 6:9.
21:15 04.09.2022
23' – Вицо!
Некако смо угурали лопту са играчем више и смањичли разлику.
Србија – Француска 6:8.
21:14 04.09.2022
23' – Крусила!
Наставља терор нашег тима искусни Француз.
Србија – Француска 5:8.
21:08 04.09.2022
20' – Мандић!
Из петерца смањује Душан предност Француске.
Србија – Француска 5:7.
21:07 04.09.2022
19' – Мазуки!
Радуловић је искључен после бокс меча са једним ватерполистом Француске, а противници користе бројчану предност.
Србија – Француска 4:7.
21:06 04.09.2022
19' – Рашовић!
Брзо узвраћа Страхиња и другим голом на мечу враћа нас у игру.
Србија – Француска 4:6.
21:05 04.09.2022
19' – Крусила!
Примили смо гол са девет метара, опет је стрелац Крусила.
Србија – Француска 3:6.
21:04 04.09.2022
18' – Крусила!
Узвраћају Французи са играчем више другим голом свог најискуснијег играча.
Србија – Француска 3:5.
21:03 04.09.2022
18' – Рашовић!
Погађа из петерца и смањује резултат Страхиња.
Србија – Француска 3:4.
20:57 04.09.2022
16' – Крај првог полувремена!
Катастрофална игра нашег тима који губи са 4:2 после првих 16 минута игре.
20:56 04.09.2022
16' – Бјорш!
Кад нисмо могли да изједначимо из неколико пшрилика ето казне.
Србија – Француска 2:4.
20:48 04.09.2022
10' – Радуловић!
Коначно добра акција и прецизан ударац са левог крила.
Србија – Француска 2:3.
20:47 04.09.2022
9' – Какав промашај Рашовића!
Био је сам после контре наш играч са голманом Француске и погодио стативу. Нервоза.
20:44 04.09.2022
8' – Крај прве четвртине!
Французи воде са 3:1, а ми имамо 0/5 са играчем више што довољно говори зашто заостајемо резултатски на овом мечу.
20:40 04.09.2022