Одбојкаши Србије - Sputnik Србија

Летећи Аргентинци и тврдоглаве судије за тежак пораз Србије!

Одбојкашка репрезентација Србије поражена је у осмини финала Светског првенства и неће имати прилику да се бори за полуфинале после неуспеха у дуелу са Аргентином од 3-0, по сетовима 25:23, 25:21, 25:23.
Србија је имала добар ритам у прва два сета, водила је већим делом тих периода, али је дозвољавала преокрете које су ривали максимално користили, као и наклоност арбитара који су у неколико наврата доносили погрешне одлуке на штету српског тима.
Одлично је стартовала српска екипа, повела је са 4:1, али су сервис грешке вратиле ривала у игру.
У неколико наврата је Аргентина имала прилику за изједначење, али је у сваком моменту српски тим имао прави одговор и чувао је вођство.
Две спорне одлуке судија су пореметиле српски тим, ривали су изједначили на 13:13 и наставили су са притиском.
Нова погрешна одлука судија је Аргентини донела предност до 21:19, а у драматичном финишу ривал је имао више среће и окончао је први сет са 25:23.
Петковић је бриљантним сервисима почео други сет, донео је предност Србији, а потом су се укључили Подрашчанин и Ивовић за 10:6.
Аргентина се није предавала, жестоко се бранила и правила притисак остајући све време у резултатској близини која је прерасла у егал на 18:18, а затим и у предност од два поена.
То је била довољна залиха за Контеа да са два поена из сервиса оконча сет резултатом 25:21.
Егал у трећем сету је наизменично прекидан вођством Аргентине, Србија је у неколико наврата имала прилику за изједначење, али је моменат био потпуно на страни ривала који је пуцао из свих оружја и имао решење за сваки налет Србије – летењем на све стране, по целом терену, што је на крају донело и убедљиву победу.
Најбољи у српском тиму био је Урош Ковачевић са 13 поена, Срећко Лисинац је имао 11, а Душан Петковић девет поена, док су на другој страни бриљирали Бруно Лима са 14 и Факундо Конте са поеном мање.
Меч сте могли да пратите уз Спутњик.
18:55 06.09.2022
23:25, 21:25, 23:25 – Крај! Пораз Србије!
Није имала снаге српска екипа против инспирисаних ривала...
18:51 06.09.2022
23:25, 21:25, 22:23 – Урош!
Уз помоћ мреже поен из сервиса!
18:50 06.09.2022
23:25, 21:25, 21:23 – Срећа...
Упецали су се ривали, пре тога Ивовић није желео да пусти лопту у аут.
18:48 06.09.2022
23:25, 21:25, 19:21 – Последња шанса!
Србија мора на све или ништа!
18:45 06.09.2022
23:25, 21:25, 17:19 – Штета!
Снажан сервис Петковића, али мали аут...
18:43 06.09.2022
23:25, 21:25, 15:17 – Грешка...
Ковачевић је пропустио прилику за егал.
18:42 06.09.2022
23:25, 21:25, 14:16 – Замало...
Три прилике је Србија имала за изједначење, али узалуд...
23:25, 21:25, 9:9 – Ево блока!
Подрашчанин је стигао до поена из блока. Мораће наши играчи некако да поремете сјајан пријем Аргентинаца.
18:35 06.09.2022
23:25, 21:25, 7:9 – Аргентинци праве разлику
Лосер је стигао до 10. поена, Аргентинци су и у трећем сету направили разлику од два поена предности.
18:33 06.09.2022
23:25, 21:25, 7:7 – Конте нам прави проблеме
Добар пријем Аргентинаца на старту трећег сета, а Конте то зналачки користи.
18:32 06.09.2022
23:25, 21:25, 5:5 – Рамос сигуран
Никако наша репрезентација да се одлепи, Аргентинци играју сигурно и нападају са пенала, на мрежи.
18:31 06.09.2022
23:25, 21:25, 4:4 – Ковачевић пролази
Добро је по наш тим да је Урош Ковачевић прошао, а онда и блок, Лисинац је зауставио Паласиоса!
18:29 06.09.2022
23:25, 21:25, 2:2 – Петковић у нападу
Конте је прошао са једне стране, а са друге враћа Душан Петковић.
18:28 06.09.2022
23:25, 21:25, 1:1 – Блок Аргентинаца