Тадићев Ајакс завршио посао за пола сата у Лиги шампиона

© AP Photo / Martin MeissnerДушан Тадић
Душан Тадић - Sputnik Србија, 1920, 07.09.2022
Тадићев Ајакс остварио је победу у првом колу Лиге шампиона против Ренџерса у Амстердаму. Копљаници су посао завршили у првом полувремену, а на крају су славили са 4:0 (3:0).
Феноменално прво полувреме одиграо је Ајакс који је у првих 45 минута дао чак три гола. Прво се у стрелце уписао Алварез у 17. минуту, потом је Стивен Бергхујс био прецизан у 32. минуту, да би грогираног противника дотукао Мохамед Кудус у 33. минуту утакмице.
Дакле, све је било готово за пола сата.
После тога Ајакс је могао много лакше да игра, претежно да гледа да не прими гол, а из те опуштености Ајакс је стигао до још једног гола, преко Бергвајна у 80. минуту.
Све вести са Евробаскета пратите у нашем специјалу.
Можда је чак Ренџерс могао да закомпликује меч голом у 71. минуту, али је он поништен после гледања ВАР-а.
Тадић је играо у првој постави, одиграо је цео меч и био капитен Ајакса.