Катаи, Минамино - Sputnik Србија

Звезда није одолела Монаку – пенал као казна за пропуштене шансе

Црвена звезда је минимално поражена од Монака (1:0) на отварању групне фазе Лиге Европе на Маракани. Стрелац јединог поготка био је резервиста гостију Брел Емболо који је у 74. минуту искористио велики кикс Славољуба Срнића и беспотребно скривљен једанаестерац над фудбалером Монака Головином.
Звезда пре свега није искористила шансе које је имала. Најбољу је промашио Букари у 43. минуту после чега замало да добије батине од Канге на полувремену, а управо је Гелор био најближи поготку у наставку када је погодио пречку у 56.
Потом је и сјајни голман Монака Нубел показао зашто га сматрају наследником Мануела Нојера и зашто се враћа на крају сезоне у Бајерн. Скинуо је сјајан шут Катаија на гол-линији, потом и још неколико опасних удараца црвено-белих.
Монако уопште није био много бољи од Звезде. Технички, његови играчи јесу квалитетнији од црвено-белих, и искуснији, па су дочекали да неком у табору противника падне мрак на очи.
Био је то Славољуб Срнић који је у 72. минуту беспотребно оборио Головина док је лопта излазила у аут, а главни судија, Немац Осмерс без двоумљења показао на 11 метара. Ни ВАР није могао да сачува црвено-беле, а лопту је на белу тачку ставио резервиста Емболо и рутински матирао Милана Борјана.
Покушала је Звезда да се врати у меч после тог гола, у 77. је Ел Фарду Бен пао у шеснаестерцу, али није било довољно елемената за пенал по мишљењу судија из ВАР собе који се нису огласили.
ВАР је ипак био наклоњен црвено-белима у 90. минуту после старта Драговића над Емболом. За главног судију из Немачке је и то био пенал, али је после прегледавања снимка Осмерс променио одлуку и свирао индирект.
Звезда није успела да запрети у надокнади гостима, чак и после уласка Кулибалија уместо очајног Катаија, који као да је заборавио да игра фудбал овог лета, па је забележила први пораз на Маракани после 26 утакмица.
Монако није ништа нарочито одиграо, али је направио велики посао и уписао бодове.
У другом мечу ове групе Лиге Европе Ференцварош је победио турски Трабзон са 3:2.
У наредном колу 15. септембра Црвена звеезда гостује у Трабзону, док Монако дочекује Ференцварош на свом терену.
Ц. ЗВЕЗДА - МОНАКО 0:1
/Емболо 74. пенал/
Стадион: Рајко Митић
Гледалаца: 40.226
Судија: Харм Осмерс (Немачка).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (3-4-2-1): Борјан - Ераковић, Милуновић, Драговић - Родић, Саного, Kанга, Срнић (од 76. Николић) - Букари, Kатаи (од 88. Kулибали) - Пешић (од 55. Бен).
МОНАKО (3-4-2-1): Нибел - Дисаси, Маријапан, Бадијашил - Вандерсон, Kамара, Фофана (од 57. Лукас), Kајо Енрике - Минамино (од 57. Диата), Головин (од 83. Јакобс) - Бен Једер (од 66. Емболо).
Анкета
Анкета је завршена
8 Септембар 2022, 22:54
Директан пренос могли сте да пратите на Спутњику
22:49 08.09.2022
90' – Нема пенала! Игра се још пет минута!
ВАР соба је интервенисала и саветовала главном судији да прегледа ситуацију. Нема пенала за Монако!
22:47 08.09.2022
89' – Нови пенал за Монако?
Драговић је стартовао на Емболу, а главни судија показао на 11 метара. ВАР проверава ситуацију.
88' – Звиждуци Катаију, ушао Кулибали
Напустио је игру Звездин магико, а шансу добио новајлија из Нанта. Ушао је у игру и Стефан Митровић, уместо Санога
22:39 08.09.2022
77' – Бен пао у шеснаестерцу, нема пенала
Пао је Ел Фарду Бен у шеснаестерцу Монака, али судија из Немачке није досудио пенал. Није се огласила ни ВАР соба јер се из више углова не види најјасније контакт са играчем Монака.
22:34 08.09.2022
74' – ГОООЛ за Монако!
Стрелац је Емболо са 11 метара.
22:30 08.09.2022
72' – Наиван пенал Срнића!
Лопта је излазила у аут, а везиста Звезде беспотребно оборио Головина и главни судија без двоумљења показао на белу тачку. Велика шанса за Монако.
22:27 08.09.2022
69' – Головин пожутео
Пети жути картон на мечу добио је руски репрезентативац.
22:24 08.09.2022
66' – Ушао Емболо
Ево на терену првог нападача Кнежева
22:20 08.09.2022
60' – Звезда доминира, Нубел извукао лопту из мреже
Сада је Монако у дефанзиви већ неколико минута и брани се. Слободан ударац је извео Катаи, али је Нубел некако сачувао мрежу.
22:14 08.09.2022
56' – Пречка Канге
Окушао је ударац са око 20 метара Габонац, али је голман Нубел скренуо лопту о пречку у корнер.
22:12 08.09.2022
54' – Пешић изашао из игре
Уместо њега на терену је Ел Фарду Бен.
22:04 08.09.2022
46' – Почело је друго полувреме!
И Канга и Букари су на терену.
21:48 08.09.2022
45' – Крај првог плувремена!
И сукоб доле на терену између Канге и Букарија док су екипе одлазиле у свлачионицу!
Букари и Канга сукоб - Sputnik Србија, 1920, 08.09.2022
Канга и Букари се сукобили на терену /видео/
21:44 08.09.2022
43' – Какав промашај Букарија
Као против Пјуника ухватили су црвено-бели на контру госте, али је Букаријев шут одбранио голман Нубел. Велика прилика...
21:38 08.09.2022
37' – Букари изблокиран
Коначно Звезда на половини Монака, Букари је покушао с десног крила, али је изблокиран. После корнера Канге голман Нубел је испустио лопту на главу Драговића, али лопта одлази поред гола.
21:33 08.09.2022
32' – Звезда стала
Одбрана је већ десетак минута главна преокупација црвено-белих. Тешко добијају дуеле на средини, док је Букари поптуно одсечен у нападу.
21:26 08.09.2022
25' – Монако контролише игру
Звезда све мање успева да задржи лопту у поседу, у нападу се црвено-бели углавном ослањају на брзину Букарија.
21:18 08.09.2022
18' – Звезда се брани
Још један опасан шут Фофане, Борјан је одбранио. Звезда у проблемима...
21:17 08.09.2022
16' – Велики промашај Камаре
Велики кикс Канге, Головин и Бен Једер су сјајно проиграли Камару, који је промашио зицер са девет-десет метара.
21:11 08.09.2022