Фусени Дијабате - Sputnik Србија

Партизан од ивице понора преко преокрета са играчем мање до ремија у Чешкој!

Партизанова европска јесен имала је спектакуларну премијеру у Чешкој где је екипа Гордана Петрића ремизирала се екипом Словацко (3:3) после великог преокрета у првом колу групне фазе Лиге конференција.
Од пакла до раја ишли су црно-бели на овом мечу, изгледали изгубљено на полувремену, али су смогли снаге за подвиг с десеторицом у других 45 минута и један од највећих преокрета ове сезоне у европском фудбалу.
А почели су очајно црно-бели, већ после пет минута леви бек домаћих Калабишка прецизним ударцем довео је Словацко у вођство и најавио проблеме за српског вицешампиона. Исти играч је на 2:0 повисио у 19. минуту после стативе Козака.
Вероватно да ни највећи оптимисти међу навијачима Партизана нису рачунали да ће после искључења Кристијана Белића у 22. минуту због оштрог старта (директан црвени) њихов тим успети да направи преокрет с десеторицом.
© Фото : ФК Партизан / Мирослав ТодоровићПартизан - Словацко
Партизан - Словацко - Sputnik Србија, 1920, 08.09.2022
Партизан - Словацко
Али, корак по корак, црно-бели су стигли до полувремена, Петрић консолидовао игру убацивањем Андрадеа, а Фусени Дијабате покренуо лавину. Два сјајна шута нападача црно-белих у 47. и 53. минуту брзо су ресетовали резултат на семафору на 2:2.
Домаћа публика доживела је тотални шок у 63. када је после још једне акције Дијабатеа, лопта дошла до Рикарда, а голгетер црно-белих лепим волејом донео тотални преокрет и повисио на 3:2.
Дуго се Словацко опорављало од шока, најопасније су нападали бекови, али је одбрана Партизана успевала да одоли, све до 82. минута када је искусни Кадлец ипак донео реми свом тиму. Жалили су се црно-бели да је играо руком, али се то не види на снимку.
И поред тог пеха, Партизан је имао последњу изгледну шансу на мечу када је Рикардо погодио пречку у 86. минуту. Сјајно је голгетер црно-белих шутирао, али није имао среће да дотуче противника.
Ипак, после свега црно-бели могу да буду задовољни јер су показали карактер и након што су остали с десеторицом. Е сада зашто нису од старта играли као у другом делу, то је питање за струку и анализу.
У другом мечу ове групе Ница и Келн су поделили бодове - 1:1.
У следећем колу, Партизан дочекује Ницу 15. септембра, док Словацко гостује у Келну.
СЛОВАЦКО - ПАРТИЗАН 3:3 (2:0)
/Калабишка 5, 19, Козак 83 - Дијабате 47, 53, Рикардо 62/
Стадион: Градски.
Судија: Роб Харви (Ирска).
Жути картони: Kозак, Хофман, Доски (Словацко), Натхо, Саничанин, Урошевић (Партизан). Црвени картон: Kристијан Белић (Партизан) у 22. минуту.
СЛОВАЦKО (4-4-2): Нгујен – Рајнберк (од 76. Рајнберк), Хофман, Kадлец, Kалабишка – Петржела (од 87. Шашинка), Даничек (од 77. Kохут), Хавлик, Холцер – Kозак (од 65. Синијавски), Михалик (од 65. Вечета).
ПАРТИЗАН (3-5-2): Поповић – Марковић, Вујачић, Саничанин – Живковић (од 46. Андраде), Траоре, Натхо (од 73. Филиповић), Белић, Урошевић – Дијабате, Рикардо.
Анкета
Анкета је завршена
8 Септембар 2022, 20:39
Утакмицу сте могли пратите на Спутњику.
20:34 08.09.2022
90' – Играће се још четири минута
Толико износи надокнада на овом мечу.
20:30 08.09.2022
88' – Офанзива Чеха
Извели су неколико корнера, али без опасности по мрежу Поповића.
20:28 08.09.2022
86' – Пречка Рикарда!
Штета, штета, штета... Сјајна шанса је отишла у неповрат
20:26 08.09.2022
82' – ГОООЛ за Словацко!
Стрелац је Либор Козак после смушене ракције одбране црно-белих.
20:20 08.09.2022
78' – Партизан умртвио игру
То је важно јер црно-бели имају играча мање. Чеси све нервезонији у финишу...
20:15 08.09.2022
72' – Натхо се повредио
Изашао је Израелац из игре, уместо њега је ушао Филиповић који ће у одбрану, а Патрик Андраде у везни ред.
20:14 08.09.2022
71' – Опасност отклоњена
Имали су доимаћи најбољу прилику у наставку, покушао је десни бек Реинберк главом искоса, али преко гола.
20:05 08.09.2022
62' – ГОООЛ за Партизан!
Какав преокрет црно-белих. Стрелац је Рикардо Гомеш! Сјајан волеј нападача црно-белих за велики преокрет 3:2.
19:56 08.09.2022
52' – ГОООЛ за Партизан!
Опет Дијабате. Два гола за седам минута нападача црно-белих, леп ударац и изједначење са играчем мање.
19:53 08.09.2022
50' – Срећа за црно-беле
Мало је фалило да буде 3:1, Холцер је шутирао опасно, поред десне стативе.
19:50 08.09.2022
46' – ГОООЛ за Партизан!
Стрелац је Дијабате. После корнера лопта се одбила на 18 метара до Дијабатеа који је шутирао кроз шуму ногу и изненади оголмана домаћих.
19:47 08.09.2022
46' – Почиње друго полувреме!
Измена у Партизану, уместо Живковића на терену је Патрик Андраде.
19:32 08.09.2022
45' – Крај првог полувремена!
Лош, баш лош Партизан, тешко да ће се црно-бели извући из овог хаоса с десеторицом.
19:21 08.09.2022
35' – Чеси нападају
Партизан се брани, а ево и сублимације кошмарних 22 минута утакмице у Чешкој.
Фудбалери Партизана - Sputnik Србија, 1920, 08.09.2022
Партизановe рупe /видео/
19:14 08.09.2022
29' – Срећа за Партизан
Опасан напад по левој страни, центаршут у петерац, а тамо је Козак промашио из изгледне позиције.
19:09 08.09.2022
22' – Партизан са десеторицом
Искључен је Кристијан Белић због оштрог старта. Добио је директан црвени картон.
19:04 08.09.2022
20' – ГОООЛ за Словацко!
Опет је стрелац леви бек Калабишка. После центаршута Михалик је главом погодио стативу, а лопта пала на ногу левог бека домаћих.
19:03 08.09.2022
17' – Поништен гол Рикарда
Исправно, био је офсајд у ком се нашао асистен Кристијан Белић.
18:57 08.09.2022
10' – Чеси прете
Још један опасан напад домаћина, само корнер на крају. Пре тога је Рикардо покушао да запрети на другој страни, али без успеха.
18:50 08.09.2022
5' – ГОООЛ за Словацко!
Воде Чеси поготком левог бела Калабишке. Сјајан и прецизан ударац са 17 метара, Поповић је био немоћан.