Тадићев одговор критичарима – хет-трик асистенција /видео/

© AP Photo / Martin MeissnerДушан Тадић
Душан Тадић - Sputnik Србија, 1920, 10.09.2022
Ајакс је дочекао Херенвен у Амстердаму у оквиру шестог кола холандског шампионата, а за извесно је убедљиву победу домаћина побринуо се капитен Копљаника и репрезентације Србије Душан Тадић.
Српски репрезентативац био је мета критика у јавности пошто у претходне четири утакмице није забележио ни гол ни асистенцију, али се ове суботе вратио у препознатљивом стилу и запушио уста критичарима.
Две асистенције Тадић је забележио у првом полувремену када је спојио с голом најпре Класена у четвртом, а потом и Кенета Тејлора у 16. минуту.
Ајакс је почетком другог дела постигао још два гола, а у 70. минуту Тадић је уписао и трећу асистенцију када је спојио са голом Брајана Бробија за 5:0.
После шест одиграних кола амстердамски великан је први на табели са свих шест победа и гол-разликом 21:3. Импресивно.