Кошаркашка лопта - Sputnik Србија, 1920
Евробаскет 2022
Европско првенство у кошарци 2022. године игра се у четири државе и пет градова, а репрезентација Србије је један од водећих кандидата за висок пласман. Сва дешавања са смотре најбољих кошаркашких селекција Старог континента пратите уз Спутњик спорт.

Моћни Лука и Словенци „прегазили“ и Белгију за четвртфинале Евробаскета

© Фото : ФИБАСловенија - Белгија
Словенија - Белгија - Sputnik Србија, 1920, 10.09.2022
Кошаркаши Словеније предвођени Луком Дончићем пласирали су се у четвртфинале Европског првенства победом над Белгијом резултатом 88:72.
Ко би други отворио поенима меч него Лука Дончић који одмах на старту везује две тројке.
Лако и брзо је Словенија побегла на 11 поена разлике и није и слутио на то да би Белгија могла опасније да запрети.
Међутим, на крају прве четвртине Ванвин и Табу праве серију од шест поена и долазе на само пола коша разлике.
Све вести са Евробаскета пратите у нашем специјалу.
Ни на почетку друге деонице Белгијанци нису допуштали Словенцима да се скроз одлепе, али је Дончић био на висини задатка и није допуштао предност противнику.
Међутим, појачали су ритам Белгијанци у трећој четвртини и чак стигли и до предности од пола коша на почетку последње деонице.
Ушетала се нервоза у обе екипе, а Лука враћа предност Словенији. Морао је шампион Европе много боље и коначно у последњих пет минута проиграли на нешто вишем нивоу.
Зауставила је напад Белгије Словенија, а Дончић је упечатљиво летео по терену и донео предност од 15 поена.
Све је било готово у седмом минуту када је Тумба направио неспортску личну грешку која је донела слободна бацања Дончићу и напад који је искористио Мајк Тоби.
Маестрални Лука Дончић имао је 35 поена.