Кошаркашка лопта - Sputnik Србија, 1920
Евробаскет 2022
Европско првенство у кошарци 2022. године игра се у четири државе и пет градова, а репрезентација Србије је један од водећих кандидата за висок пласман. Сва дешавања са смотре најбољих кошаркашких селекција Старог континента пратите уз Спутњик спорт.

Драма и тешка победа Француске! Турска после продужетка испала због глупости

© Фото : ФИБАТурска - Француска
Турска - Француска - Sputnik Србија, 1920, 10.09.2022
У првом мечу осмине финала на Европском првенству у кошарци после сензационалног продужетка Француска је савладала Турску резултатом 87:86. У четвртфиналу играће против бољих из утакмице Србија - Италија.
Боље је утакмица отворила Француска мини серијом од 4:0 након које је одмах реаговао Атаман тајм-аутом.
Успела је Турска да се приближи, али не на дуго времена јер је одбрана била изузетно лоша. Французи су користили то и лако осигурали предност од 16 поена разлике на полувремену.
Све вести са Евробаскета пратите у нашем специјалу.
Иако је изгледало да Турска нема решење, од треће четвртине почела је сасвим друга утакмица!
Несигурно су поново почели кошаркаши Турске, али се сада притисак провукао и у редове Француске.
У битним тренуцима Тунџер решета тројкама и укупно из шест покушаја има шест погођених тројки! Потпуно „нокаутирана“ Француска седам минута у трећој деоници није успевала да да ниједан поен.
Невероватних 19:0 била је серија Турске против екипе која је једна од фаворита за освајање Евробаскета.
Тек у последњој деоници успели су некако Французи да се приближе Турској, али Турци су и даље у игри јер чувају минималну предност.
Чак 17 изгубљених лопти имала је Француска, а на само три минута до краја утакмице имали су само једног играча са двоцифреног играча односно Гобера.
После неколико јефтиних грешки Осман сјајно погађа за нову предност на страни Турске. Важан сегмент био је тај што је Француска у бонус док Турска није направила ниједан фаул све до последњег минута.
На само минут до краја Фурније погађа за пола коша предности за Французе, али и одмах прави фаул који шаље Коркмаза, турског хероја који је погодио сва три слободна бацања под невероватним притиском.
Фурније прави велику грешку, губи 20. лопту, а онда на два поена разлике Кабаро прави неспортску личну грешку.
Осман на велико изненађење маши два слободна бацања, а са друге стране Гобер прави чудо, хвата лопту после промашаја Фурнијеа и погађа за продужетак.
После Фурнијеве тројке, Коркмаз прави неспортски фаул, а Французи на минут до краја имају пет поена предности.
Тунџер погађа, а Фурније губи лопту! Коркамаз прилази на само пола коша разлике, а онда Гобер иде на линију за слободна бацања, а прво маши!
Турска је имала напад за победу, али Корказ је трагичар! Губи лопту и Француска иде у четвртфинале Евробаскета!
Највећа штета је за Тунџера који је дао 22 поена уз три скока и четири асистенције, али и за Коркмаза који је све до последњег минута и јефтине грешке дао 18 поена. На страни Француза херојску партија са 20 поена и 17 скокова уз две асистенције имао је Гобер.