Утакмица од стотину минута – и апсолутни хаос!

© AP Photo / Fabio FerrariДушан Влаховић
Душан Влаховић - Sputnik Србија, 1920, 11.09.2022
Фудбалери Јувентуса избегли су шокантан пораз од Салернитане у шестом колу Серије А, а мало је недостајало да стигну и до победе.
Јувентус је до 51. минута губио са 2:0 на свом терену после голова Антонија Кандреве и Кшиштофа Пјонтека.
Девет минута пре истека првог сата фудбала српски репрезентативац Филип Костић је асистирао Бремеру за гол који је дао наду Јувентусу да ће избећи пораз.
Али, пут до тога је био драматичан – у 93. минуту домаћа екипа је награђена пеналом, али је то промашио Леонардо Бонучи.
Ипак, искусни дефанзивац је свој промашај поправио и из одбитка поравнао резултат – и ту није било краја драми.
Два минута касније Аркадијуш Милик је постигао трећи гол за Јувентус, али је он поништен после интервенције ВАР технологије, што је био сигнал за апсолутни хаос.
Најпре је Милик добио други жути картон због протеста, уследио је црвени картон за резервног играча Хуана Квадрада, а истом казном санкционисан је тренер Јувентуса Максимилијано Алегри због великих протеста.
На крају, меч је трајао 102 минута и коначно је завршен резултатом 2:2 што је чак четврти реми за Јувентус у шест утакмица – довољно само за осмо место на табели.
Драган Стојковић Пикси пред утакмицу са Португалијом - Sputnik Србија, 1920, 11.09.2022