Звезда се провукла у Новом Пазару, Пешић скратио муке у 88. минуту

© Фото: ФК Црвена звездаНови Пазар - Црвена звезда
Нови Пазар - Црвена звезда  - Sputnik Србија, 1920, 11.09.2022
Фудбалери Црвене звезде савладали су Нови Пазар у напетом дербију 11. кола Суперлиге после преокрета са 2:1. Београђани су тријумфовали поготком резервисте Александра Пешића у 88. минуту.
Домаћин, који се бранио у већем делу утакмице, повео је већ у шестом минуту поготком Стефана Лончара. Био је то прецизан ударац са ивице шеснаестерца који је црвено-белима отежао посао и натерао их да јуре резултат.
Звезда је до изједначења стигла у 34. минуту када је Родић на другој стативи сјајно испратио центаршут Букарија и поравнао резултат.
До одласка на одмор црвено-бели су имали још једну шансу за вођство, али је ударац Букарија зауставила статива.
Београђани су доминирали у другом полувремену, али је мрежа голмана Новог Пазара Филипа Кљајића дуго мировала.
Све до 88. минута када је после дубинског паса Канге, лопта пала пред гол-линију, а тамо спретни Пешић петом донео црвено-белима тријумф и прекид црне серије без победе.
Његов гол је био повод за тензије покрај терена и клупа за резерве, али је ситуација касније смирена и меч је приведен крају.
Овим тријумфом, Звезда је прекинула низ од седам победа Новог Пазара. Актуелни шампион је сада поново лидер на табели са 23 бода, док Пазар има 21 и чак две утакмице више.