Тотенхем прегажен у Лисабону, Интеров марш кроз Чешку

© AP Photo / Armando FrancaСпортинг Лисабон - Тотенхем
Спортинг Лисабон - Тотенхем - Sputnik Србија, 1920, 13.09.2022
Одигране су прве две утакмице другог кола Лиге шампиона, а Спортинг је у Лисабону направио велико изненађење тријумфом над енглеским Тотенхемом од 2:0. Интер је рутински преслишао Викторију Плзењ на гостовању истим резултатом.
Фудбалери Интера залечили су ране са премијере у овогодишњој Лиги шампиона. Екипа Симонеа Инзагија је после пораза од Бајерна на свом терену усепла да слави на гостовању у Плзењу против Викторије са 2:0.
Чета из Милана оправдала је улогу фаворита у Чешкој. После много боље игре Интер је до вођства стигао у 20. минуту преко Едина Џека.
Наде домаћина да могу до изједначења пале су у воду после сат времена игре кад је искључен домаћи везиста Буча. Интер је веома брзо искористо бројчану предност и повисио предност голом Дензела Дамфриза у 70. минуту.
Много више узбуђења било је у Лисабону где је Спортинг дочекао Тотенхем и славио головима у последњих моментима меча са 2:0.
Мреже су мировале све до 90. минута. Најпре је голмана Певаца Лориса матирао Паулињо после корнера главом, да би у трећем минуту надокнаде прецизан био и Артур Гомеш за велико славље.