Звезда - Трабзон - Sputnik Србија

Звезда је поново платила данак грешкама – нови пораз у Европи!

Фудбалери Црвене звезде поражени су у другом колу групне фазе Лиге Европе од турског Трабзона са 2:1. Меч на обали Црног мора одлучили су голови Марека Хамшика у 16. и Трезегеа у 68. минуту, али и црвени картон Кингса Кангве средином другог полувремена. Почасни погодак за црвено-беле дао је резервиста Вељко Николић у 89. минуту.
Превише индивидуалних грешака напаравили су ове вечери црвено-бели, које би знали да казне и много слабији тимови од Трабзона.
Одлука да уместо Катаија од старта заигра Кингс Кангва вратила се као бумеранг тренеру Милојевићу, јер је везиста из Замбије испољио недисциплину која је кулминирала искључењем у 63. минуту због два жута картона.
Олако су црвено-бели дозволили домаћину да поведе. Борјан је у 16. минуту сјајно одбранио волеј Трезегеа, али у следећем нападу није могао ударац главом искусног Марека Хамшика.
Легендарни Словак је сјајно главом матирао Борјана, а кривица иде и на рачун Пешића који је олако изгубио лопту.
Немоћна Звезда је на овој утакмици озбиљно запретила само једном (ако не рачунамо почасни погодак Николића) и то после контре и покушаја ударца/центаршута Букарија у 33. минуту.
© AFP 2023 / OZAN KOSEЗвезда - Трабзон
Звезда - Трабзон - Sputnik Србија, 1920, 15.09.2022
Звезда - Трабзон
Увео је Милојевић на полувремену у игру Катаија, пробао да нападне, али Звездин "магико" није мрднуо нигде у односу на претходна издања, једва да је пипнуо лопту у других 45 минута.
Меч је одлучен у 63. када је Кангва оштро стартовао на Бакасетаса што му немачки судија Штегман није опростио. Упамтио га је и по оштром старту у првом делу па га послао у свлачионицу.
Само пет минута касније Звезда је поклонила још један гол ривалу. Канга је изгубио лопту пред својим шеснаестерцем, а Бакасетас послужио Трезегеа који је прецизним ударцем поцепао мрежу Борјана за 2:0.
Убацио је тренер Милојевић и виског Кулибалија у шпиц на овом мечу, али је новајлија био неупотребљив и неприметан као и у претходним мечевима.
Када је деловало да је посао одрађен са стране Трабзона, Звезда је стигла до почасног гола. Резервиста Мустафа Ибрахим је послужио Вељка Николића, а овај прецизним ударцем смањио на 2:1.
Тај гол дао је импулс црвено-белима, али у преосталих четири минута нису могли до потпуног преокрета, па после два кола српски шампион остаје закуцани на само дно групе Х без иједног бода.
Судија: Саша Штегеман (Немачка).
Жути картони: Ђанини (Трабзон), Kангва, Саного, Kатаи (Звезда).
Црвени картон: Kангва (Звезда).
ТРАБЗОН: Чакир - Стригер Ларсен (од 70. Уго), Бартра, Денсвил, Елмали - Хамшик (од 61. Барди), Баксатас, Сиопис - Трезеге, Ђанини (од 79. Лахтими), Гомез (од 61. Омур, од 79. Бозок).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Ераковић, Милуновић, Драговић - Срнић (од 46. Kатаи), Саного (од 60. Мустафа), Kанга (од 84. Панков), Kангва, Родић - Букари (од 70. Николић), Пешић (од 60. Kулибали).
20:36 15.09.2022
Крај утакмице!
Победа Трабзона над црвеном звездом од 2:1 после велике и занимљиве борбе.
20:33 15.09.2022
90' – Играће се још четири минута
Толико износи надокнада на овом мечу.
20:30 15.09.2022
89' – ГОООЛ за Звезду
Стрелац је Вељко Николић, а асистент Ибрахим Мустафа.
20:27 15.09.2022
85' – Борјан спречио 3:0
Уз помоћ Ераковића осујетио је голман и капитен опасан ударац играча Трабзона.
20:26 15.09.2022
83' – Изашао и Канга
Уместо њега у игри је Радован Панков. Порука је јасна, не примити трећи гол.
20:22 15.09.2022
80' – Делује да је све готово
Као да и једни и други једва чекају крај меча.
20:11 15.09.2022
68' – ГОООЛ за Трабзон!
Велики кикс Канге коме је Бакасетас украо лопту и послужио Трезегеа, а овај поцепао мрежу Милана Бројана прецизним ударцем.
20:06 15.09.2022
63' – Црвени картон за Кангву!
Други жути због прекршаја на Бакасетасу. Звезда наставља меч са десеторицом.
20:03 15.09.2022
62' – Двострука измена код Трабзона
Изашли су Макси Гомез и Хамшик, а ушли Барди и Омур.
20:01 15.09.2022
59' – Двострука измена код Звезде
Уместо Пешића и Санога на терену су Мустафа и Кулибали.
19:59 15.09.2022
57' – Волеј Трезегеа
Завршио је у корнеру после центаршута Хамшика. Олако су га пустили црвено-бели да шутира.
19:54 15.09.2022
52' – Жути за Санога
Због старта с леђа над Бакасетасом у контри.
19:52 15.09.2022
50' – И Ђанини пожутео
Због оштрог старта на Драговићу.
19:47 15.09.2022
46' – Почело је друго полувреме!
Одмах измена у Звезди, уместо Срнића на терену је Катаи. То значи да Ераковић иде на десног бека, а Звезда прелази у формацију 4-2-3-1.
19:34 15.09.2022
Крај првог плувремена!
Води Трабзон после првих 45 минута поготком Марека Хамшика у 16. минуту. Звезда је имала неколико шанси, али без веће опасности по мрежу ривала.
19:32 15.09.2022
45' – Још минут
Толико износи надокнада у првом полувремену.
19:25 15.09.2022
40' – Финиш првог плувремена
Звезда више има лопту у поседу, али не успева да угрози голмана Трабзона.
19:18 15.09.2022
33' – Опасна контра Звезде
Завршена је тако што је Букари шутирао/центрирао, а голман Џакир одбио лопту у корнер.
19:16 15.09.2022
31' – Родић преко гола
Опасан напад Звезде, лопта се одбила до Родића који је шутирао непрецизно слабијом десном ногом, високо преко гола.
19:09 15.09.2022
24' – Грешка Милуновића, без казне
Олако је изгубио лопту штопер Звезде, Трабзон брзо извео контру, али је Драговић изблокирао Ђанинија у одсудном моменту.