Кошаркашка лопта - Sputnik Србија, 1920
Евробаскет 2022
Европско првенство у кошарци 2022. године игра се у четири државе и пет градова, а репрезентација Србије је један од водећих кандидата за висок пласман. Сва дешавања са смотре најбољих кошаркашких селекција Старог континента пратите уз Спутњик спорт.
Немачка и Шпанија - Sputnik Србија

Американац утишао немачку кишу тројки – Шпанија иде у финале!

Кошаркашка репрезентација Шпаније пласирала се у финале Европског првенства и то победом у полуфиналу над домаћином Немачком - 96:91. Главни играч Фурије био је Американац Лоренцо Браун са чак 29 датих поена и шест асистенција.
У финалу Европског првенства Шпанија играће Шпанија против Француске која је претходно надиграла Пољску.
Шпанија је поново показала колико је незгодна репрезентација чак и када јој нико није давао шансу да се пласира у борбу за финале, Фурија је то успела да уради. Немачка је била спремна да оде у финале, али је сјајни Лоренцо Браун пресудио овај меч.
Све се решавало у последњим минутима, али је Немачка раније изгубила утакмицу када је испустила предност коју је имала после сјајних поена Шрудера и Вагнера.
Најбољи поентери Шпаније били су Браун са 29, Вили Ернангомез са 16 и Хуанчо Ернангомез са 13 датих поена.
Немачку је предводио Денис Шрудер са 30 поена, а по 15 су додали Андреас Обст и Франц Вагнер.
Када се подвуче црта, у финалу ћемо гледати Шпанију и Француску.
Шпанија поред титуле првака света сада јури и титулу првака Старог континента.
22:20 16.09.2022
КРАЈ - победа Шпаније - 96:91!
22:17 16.09.2022
Девет секунди до краја
Шпанци воде четири разлике и имају напад. Фаулиран је Ернангомез при шуту за два поена - 86:94.
22:16 16.09.2022
Драма у Берлину
Тројка Лоа - 86:90. До краја 15 секунди, Браун на пеналима - 86:92
22:12 16.09.2022
Последњи минут
Шпанија на пола минута пре краја води пет разлике и има напад. После поена Ернангомеза је 83:90
22:08 16.09.2022
40' – Последњи минут – 80:86. Браун диже на 80:88. Шпанија пред пласманом у финале.
Шпанци пред победом
38' – Има још да се игра, али сада Шпанци делују ближи тријумфу – 80:86
22:03 16.09.2022
Шпанци праве разлику!
37' – Гаруба одличан, али Обст враћа разлику – 80:83. На то и Браун враћа тројком - 80:86
22:01 16.09.2022
Гаруба доводи Шпанце у предност
35' – Гаруба је погодио два слободна бацања и Шпанци поново воде – 77:79. Затим и још један кош Фурије - 77:81
21:57 16.09.2022
Браун и Шрудер у првом плану
34' – Одлична игра двојице плејмејкера, Шрудер и Браун блистају – 77:74. Потом и тројка Ернангомеза - 77:77! Потпуни егал!
21:54 16.09.2022
Вагнер за кошаркашке заљубљенике
32' – Вагнер игра невероватну кошарку, све погађа и прави проблеме Шпанцима – 75:68
21:53 16.09.2022
Тројка Дијаза
31' – Дијаз игра са много елана, сада је погодио тројку, али Вагнер наставља да погађа – 73:68
21:49 16.09.2022
Крај треће деонице
30' – На 10 минута до краја другог полуфинала резултат у Берлину је 71:65
Поново Браун
30' – Наскочио је Браун и погодио сјајну тројку – 71:65
21:44 16.09.2022
Тројка Вагнера па Шрудера!
28' – Ево поново везаних тројки Немаца, Вагнер па Шрудер су погодили и Немци воде са 65:61
21:40 16.09.2022
21:38 16.09.2022
Тројка Вагнера!
26' – Одакле је сада погодио Вагнер! Феноменалан потез – 60:61
21:37 16.09.2022
Егал
25' – На крилима Дијаза и Брауна Шпанија је дошла до нерешеног исхода. Идемо испочетка. Ево и тројке Ернангомеза – 57:61
21:33 16.09.2022
Браун држи Шпанце
23' – Једини двоцифрен кошаркаш код Шпанаца је Американац Лоренцо Браун, а сада је погодио и тројку. Сјајна игра бившег плејмејкера Црвене звезде – 55:53
21:30 16.09.2022
Расте предност Немаца
22' – Како који минут пролази, Немци дижу предност и то се све наставило у другом полувремену – 55:48
21:29 16.09.2022
Почело је друго полувреме
21' – Почело је друго полувреме утакмице, а почело је поенима Тајса испод коша – 53:46