Кошаркашка лопта - Sputnik Србија, 1920
Евробаскет 2022
Европско првенство у кошарци 2022. године игра се у четири државе и пет градова, а репрезентација Србије је један од водећих кандидата за висок пласман. Сва дешавања са смотре најбољих кошаркашких селекција Старог континента пратите уз Спутњик спорт.
Пољска и Француска - Sputnik Србија

Французи у финалу Евробаскета, дебакл Пољака /видео/

Кошаркаши Француске пласирали су се у финале Европског првенства! Триколори су надиграли Пољску са 95:54 и тако оправдали статус фаворита, а довољно је рећи да су Пољаци за цело полувреме дали само 18 поена. Колоквијално речено, нису се појавили на терену.
Јабуселе, Гобер, Поарје, па и Фал, високи кошаркаши Француске, потпуно су надјачали противника, а Пољска није нашла решење ни у нападу ни у одбрани.
Француска ће у финалу играти против победника меча Немачка – Шпанија.
Најефикаснији у овако убедљивој победи Француске били су Гершон Јабуселе са 22 поена, те Ели Окобо и Еван Фурније са по још 10. Занимљиво је да су се сви играчи Триколора уписали у стрелце.
Интересантно је и да су се чак једанаесторица играча Пољске уписали у стрелце, али и да ниједан од њих није био двоцифрен. По девет поена убацили су Слотер и Михалак.
Пољаци су једино у првим минутима успевали да направе какав какав отпор јачем противнику, али су дали само 18 поена за цело полувреме и на крају су доживели резултатски дебакл.
После друге утакмице знаћемо противника Француске у великом финалу.
19:02 16.09.2022
КРАЈ
На крају победа Француске над Пољском - 95:54.
18:56 16.09.2022
Чека се коначни резултат
40’ – Французи славе пласман у финале Европског првенства, Пољаци су доживели потпуни дебакл.
18:51 16.09.2022
Пољаци се нису појавили на утакмици
38’ – Сада је и Тео Маледон погодио тројку, Француска је потпуно издоминирала овај дуел и само се чека коначни резултат – 85:46.
18:45 16.09.2022
34’ – Француска потпуно доминира и води са 76:38
18:38 16.09.2022
Французи једном ногом у финалу
31’ – Французи готово сигурно иду у финале, воде огромном разликом и само је потребно да сачекају да истекне време – 36:67
18:35 16.09.2022
Крај треће деонице
30’ – Французи сигурно воде против Пољске – 64:36
18:31 16.09.2022
Јабуселе игра одличан меч
29’ – Већ је Јабуселе стигао до 22 поена, погађа испод коша, погађа и споља, све му полази за руком – 30:59
18:30 16.09.2022
Јабуселе може и за три поена
28’ – Французи играју феноменално, Јабуселе је погодио и тројку – 25:48
18:25 16.09.2022
26’ – Французи играју феноменално, Јабуселе је погодио и тројку – 25:48
18:22 16.09.2022
Велика предност Триколора
25’ – Французи су сада на брзину успели да повећају предност, тајм-аут Пољака – 23:45
18:20 16.09.2022
Пољаци показали знаке живота
24’ – Повезали су Пољаци знаке живота, али Тарпи одмах налази решење – 23:41
18:19 16.09.2022
Јабуселе наставља са добром игром
21’ – За сада постоји само један тим на терену, Пољаци још нису дошли на полуфинални дуел – 18:39
18:16 16.09.2022
Тројка Фурнијеа
21’ – Одмах тројка Фурнијеа, Французи дижу предност и већ сада је јасно да ће Пољаци имати много тежак посао да се врате у игру – 18:37
18:15 16.09.2022
Почело је друго полувреме
21’ – Почело је друго полувреме првог полуфинала Европског првенства, Французи за сада држе све под контролом и воде са 34:18
18:00 16.09.2022
Полувреме
20’ – Гобер је застрашио Пољаке одбраном и блокадама, а Триколори на полувремену воде са 34:18! Пољска је дала само 18 поена за 20 минута!
17:56 16.09.2022
Гобер централна фигура
19’ – Руди Гобер је централна фигура за сада, доприноси на све начине, чак и асистенцијама, па Французи воде 16:32
17:54 16.09.2022
Гобер блокада, па закуцавање Тарпија
18’ – Пољска не успева да дође до поена, Гобер је сјајан у одбрани, а после тога је много лакше да се игра – 16:30
17:49 16.09.2022
Закуцавање Поарјеа
16’ – Воде Французи, закуцавање Поарјеа, а Пољаци и даље не могу да одговоре на такву врсту игре. Пре тога је Гобер имао монструозну блокаду – 14:27
17:47 16.09.2022
Гобер на пеналима
16’ – Руди Гобер је фаулиран и донео је Триколорима предност од 25:14
17:42 16.09.2022
Ево тројке Слотера, Пољаци се држе
14’ – Прво Балцеровски, а онда и тројка Слотера и Пољаци успевају да се врате у меч – 14:22.