Сара је непобедива!

© SputnikСара Ћирковић
Сара Ћирковић - Sputnik Србија, 1920, 19.09.2022
Млада српска боксерка Сара Ћирковић освојила је 40. „Војвођанску Златну рукавицу“ у омладинској категорији, која је одржана у Суботици, саопштио је Боксерски савез Србије.
Селекција Србије је на овом такмичењу освојила четири медаље, а учествовало је 189 такмичара из 21 репрезентације.
Сара Ћирковић је у категорији до 50 килограма у финалу победила Аниту Адишеву из Казахстана, а Драгана Јовановић је освојила сребро у категорији до 52 килограма.
Наша селекција је у мушкој конкуренцији освојила две бронзе, то су успели Марко Пижурица и Лазар Лазаревић у категорији до 86 килограма.
Сара Ћирковић је одбранила „Војвођанску Златну рукавицу“, коју је освојила прошле године, а турнир је био припрема за Светско првенство, које ће бити одржано у Шпанији од 13. до 27. новембра ове године.
За најбољу српску боксерку проглашена је Драгана Јовановић, а најбољи српски боксер је Марко Пижурица.
Сара је недавно била гошћа емисије Миљанов корнер.