Тренер КК Партизан – Жељко Обрадовић - Sputnik Србија

Партизан надиграо Локомотиву, Вукчевић се намеће, Анђушић расположен

Кошаркаши Партизана славили су против Локомотиве у мечу ВТБ Суперкупа резултатом 92:70. Одлична трећа деоница трасирала је екипи Жељка Обрадовића пут ка првој победи на турниру.
Лепа слика у Москви – судар српског и руског тима на ВТБ Суперкупу. То је само по себи довољно да се све окарактерише као успешан подухват, а биће још таквих утакмица наредних дана јер ће и Мега учествовати на турниру у главном граду Русије.
Најефикаснији код Партизана били су Вукчевић са 17, Анђушић са 16 те Папапетру и Пантер са по 12 поена.
Партизан је од треће деонице успео да подигне резултат, да добром игром Анђушића, Мадара, Ледеја, Пантера и Папапетруа дође до 20 разлике и није се постављало питање победника.
Најбољи у редовима Локомотиве били су Барфорд са 19, односно Мартијук и Вилис са по 11 датих поена.
Следећи меч црно-бели играју у суботу од 18 часова и 30 минута против Зенита.
Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
20:56 22.09.2022
Последњи минут
Победа Партизана у првој утакмици ВТВ Суперкупа!
20:51 22.09.2022
Партизан доминира у Москви
37' – На три минута до краја Партизан убедљиво води, одиграо је сјајан меч и извесно ће доћи до победе – 81:66
20:41 22.09.2022
Партизан има сигурну предност
33' – Са новом тројком Папапетруа Партизан је стигао до 20 разлике на овој утакмици и иде ка победи – 73:53
20:32 22.09.2022
Тројка Папапетруа!
30' – Тројка Грка из ћошка, Партизан је побегао на предност од 64:50. Јако добра одбрана црно-белих у овој четвртини. Крај треће деонице - 66:50
20:26 22.09.2022
Партизан држи предност
27' – Партизан игра добру одбрану у овим моментима, а преко Пантера црно-бели држе предност на изнад 10 поена – 59:46.
20:20 22.09.2022
Анђушић расположен за игру
25' – Данило Анђушић је веома расположен за игру и сада Партизан води са 52:41, а у овој деоници је 11:9.
20:15 22.09.2022
Анђушић двоцифрен
23' – Данило Анђушић је већ двоцифрен, убацио је 11 поена – 45:38
20:10 22.09.2022
Почело је друго полувреме
21' – Почело је друго полувреме, а Локомотива је дошла до серије и зато Обрадовић тражи тајм-аут – 41:38
19:51 22.09.2022
Полувреме
20' – Прилично добро полувреме Партизана, Зек Ледеј је такође допринео поенима, црно-бели у серији 13:3 и на одмор екипа Жељка Обрадовића иде са предношћу од 41:32.
19:44 22.09.2022
Ево поена Папапетруа
18' – После тројке Анђушића и полагања Папапетруа Секулић је морао да тражи тајм-аут – 33:29 за црно-беле.
19:41 22.09.2022
Локомотива у бољем налету
16' – Локомотива је сада повезала неколико добрих напада и повела је са 29:26, али имају црно-бели довољно времена да промене ствари.
19:33 22.09.2022
Почела је друга четвртина
13' – Партизан доста кружи у нападу, тражи најбољу позицију и за сада у егалу води са 24:20.
19:26 22.09.2022
Крај прве четвртине
10' – После 10 минута игре Партизан води са 21:18. За сада код црно-белих најефикаснији Вукчевић са седам поена и Кевин Пантер са пет. За Локомотиву заигра је Иван Паунићм, бивши кошаркаш црно-белих.
19:20 22.09.2022
Локо се вратио тројкама
9' – Партизан је одиграо боље прву четвртину, али је примио превише тројки и сада је 16:16.
19:14 22.09.2022
Распуцани и једни и други
6' – Вукчевић наставља са добром игром, а са друге стране одговор дају Узински, Мартијук и Шербенев тројкама - 13:9 за црно-беле.
19:09 22.09.2022
Одлични црно-бели на старту
4' – После закуцавања Балше Копривице Партизан је подигао предност на 11:3, па тренер Локомотиве мора да тражи тајм-аут. Иначе, Локосе предводи Александар Суботић, селектор Словеније.
19:05 22.09.2022
Мадар се уписао у стрелце
2' – После Вукчевића, сада се у стрелце уписао и Јам Мадар са шутем са полудистанце. Затим и још један кош, и то тројка Вукчевића – 7:0.
19:03 22.09.2022
Меч је почео
1' – Утакмица је почела. Мадар је кренуо као почетни плејмјејкер, а онда и први кош за црно-беле – 2:0
18:57 22.09.2022