Мађарско чудо у Немачкој, Италијани славили у репризи финала ЕП

© AFP 2023 / JOHN MACDOUGALLНемачка - Мађарска
Немачка - Мађарска - Sputnik Србија, 1920, 23.09.2022
У оквиру Лиге А Лиге нација одигране су две утакмице: Мађарска је направила чудо и славила против Немачке у гостима са 1:0, док је Италија била боља од Енглеске у репризи финала Европског првенства такође са 1:0.
Мађари су гостовали Немцима у Лајпцигу и врло брзо су фаворити доживели шок јер су гости повели у 17. минуту преко Салаја, а асистент је био Собослај.
Занимљиво је да је Доминик Собослај управо фудбалер Ред Бул Лајпцига, тако да му је овај терен домаћи. И то је искористио на прави начин.
Али, Салај је прва звезда тог поготка јер је на врло леп начин довео Мађаре у предност.
Овом победом Мађарска је направила чудо и избила на прво место у групи где се још налазе Немци, Енглези и Италијани!
Ко је то могао да очекује?
Италијани и Енглези су се сусрели у репризи финала Европског првенства, а Азури су у свом стилу играли тврдо и успели да дођу до гола у 68. минуту. Стрелац је био Распадори, а асистент неуништиви Леонардо Бонучи.
Самим тим су Енглези сада пали у нижи ранг Лиге нација.
Лига нација - резултати
Италија - Немачка 1:0 (0:0)
Немачка - Мађарска 0:1 (0:1)
Милош Вазура - Sputnik Србија, 1920, 23.09.2022
Подкаст
Вазура: Следеће недеље ћемо сазнати зашто је директор АПР-а морао да напусти земљу | Миљанов корнер