Млади ватерполисти Србије шампиони Европе

© Sputnik / Спутњик СрбијаВатерполо Србија
Ватерполо Србија - Sputnik Србија, 1920, 25.09.2022
Ватерполисти Србије до 19 година савладали су Шпанију у финалу резултатом 9:8 и освојили Европско првенство у Подгорици.
Млади „делфини“ су успели да прођу тежак пут до злата, пошто су пре Шпаније на петерце саваладали Италију и Мађарску.
Србија је боље отворила меч и имала благу предност после прве деонице, Шпанија се вратила у потпуни егал, али је уз звук сирене Kојић је одвео наше репрезентативце у вођство на полувремену (5:4).
Смењивале су се екипе у предности у наставку и било је јасно већ средином треће четвртине да ће бити драме.
На два минута до краја Мартиновић је погодио за 8:7, а мреже су некако остале мирне до краја утакмице и Србија је кренула у велико славље.
Бронзу су освојили Мађари који су савладали Грчку са 10:7.
Хрватска је победила Италију са 14:11 у борби за пето место, док је седма била Црна Гора тријумфом над Немачком од 13:12.
Дејан Савић, селектор репрезентације Србије у ватерполу - Sputnik Србија, 1920, 06.09.2022
Савић: Још смо у депресији