Жељко Обрадовић – тренер Партизана - Sputnik Србија

Победа прошла кроз прсте – Партизан четврти на ВТБ Суперкупу

Кошаркаши Партизана одиграли су меч против Уникса у дуелу за треће место на ВТБ Суперкупу у Москви, а црно-бели су на крају поражени са 83:77. Као резултат свега - црно-бели заузимају четврту позицију.
Најзаслужнији за победу Уникса био је Ненад Димитријевић са чак 30 поена. Важно је рећи да је Кевин Пантер завршио меч раније због две неспортске.
Код Партизана двоцифрени су били Јанис Папапетру и Урош Трифуновић са по 12, Пантер са 11 и Џејмс Нанели са 10 поена.
Уникс је боље стартовао утакмицу, направио чак 10 поена предности, али је брзо тим Жељка Обрадовића показао одговор и преко Трифуновића и Пантера успео да се врати у игру.
До полувремена је српски тим стабилизовао одбрану и на тој бази градио даљу игру и предност на полувремену од четири поена.
Црно-бели су имали највећи посао у томе да задрже Рејнолдса и Димитријевића који су предњачили у игри екипе Велимира Перасовића.
На крају је Димитријевић решио сусрет у корист Уникса, а Партизан не може да се похвали бројем изгубљених лопти.
Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
17:59 25.09.2022
КРАЈ
Победа Уникса - 83:77.
17:57 25.09.2022
Тројка Папапетруа!
40' – Ушли смо у последњи минут, Папапетру је погодио тројку из ћошка – 79:77 за Уникс
17:54 25.09.2022
Последња два минута
38' – Уникс води пет разлике на минут и по пре краја утакмице – 79:74.
17:49 25.09.2022
Тројка Анђушића
37' – Одличан напад Партизана и тројка Анђушића – 72:70. Потом се Мејкон жали на повреду...
17:47 25.09.2022
Игра се поен за поен
36' – Неизвесно је у Москви, игра се поен за поен и за сада се не види ко ће изаћи као победник. Мадар одржава Партизан у егалу – 69:70.
17:41 25.09.2022
Жбанов бележи украдену лопту
33' – Жбанов је прво испровоцирао Пантера да добије искључење, а сада и краде лопту и доноси 65:65 на семафор.
17:36 25.09.2022
Почела је четврта четвртина
31' – Црно-бели се муче са изгубљеним лоптама, а Папапетру је имао добре моменте у трећој деоници – 62:60
17:33 25.09.2022
Крај треће деонице
30' – На уласку у последњу четвртину резултат гласи – 62:60
17:27 25.09.2022
Егал...
29' – Лесор је са пенала донео поене Партизану, пре тога је Трифуновић промашио шут за три поена – 57:57
17:16 25.09.2022
Две неспортске и искључење Пантера
26' – Изгубио је живце Пантер и добио је две неспортске грешке за врло кратко време. Зато мора на клупу, односно у свлачионицу – 52:55
17:12 25.09.2022
Димитријевић прави проблеме Партизану
26' – Колико год да је Партизан добар, Димитријевић је одличан и игра без промашаја данас, стигао је до 19 поена – 52:46
17:11 25.09.2022
Леп кош Копривице
24' – Остао је Балша Копривица сам на полудистанци и погодио је меканим избачајем – 49:43
17:09 25.09.2022
Арбитри у првом плану
23' – Свако мало судије иду да гледају успорени снимак што убија ритам утакмице – 47:41 за Партизан.
17:06 25.09.2022
Почело је друго полувреме
21' – Почело је друго полувреме утакмице у Москви, а Урош Трифуновић је погодио и повећао предност црно-белих на 45:39
16:47 25.09.2022
Полувреме
20' – После сјајне контре и закуцавања Ледеја Партизан се одлепио, али је Димитријевић погодио тројку и вратио меч у егал – 43:39. По осам поена убацили су Трифуновић и Пантер.
16:41 25.09.2022
Уникс смањује
18' – Прво је пала тешка тројка, онда је Уникс дошао до поена и са пенала и сада је – 37:34
16:34 25.09.2022
Добра игра Трифуновића
15' – Лесор је донео два, а Трифуновић три поена Партизану, док је на другој страни Димитријевић расположен – 37:28
16:26 25.09.2022
Тројка Нанелија
14' – Ево тројке Нанелија са даљине и Партизан долази у предност од 28:22. Нанели је одиграо одлично против Зенита, видећемо може ли то да понови. Потом и поени Трифуновића - 30:22.
16:24 25.09.2022
Партизан преузео иницијативу
12' – После бољег старта Уникса сада је Партизан тај који диктира ритам и води са 25:22. Има и напад да повећа предност.
16:20 25.09.2022
Крај прве четвртине
10' – Са поенима Пантера са полудистанце Партиза је дошао до егал резултата и сада је 23:22 на крају прве четвртине. Подигли су црно-бели ритам у другом делу прве деонице, Пантер је у главној улози.