Малколм Казалон Мега  - Sputnik Србија

Мега замало до изненађења у Москви

Кошаркаши Меге освојили су последње шесто место на ВТБ Суперкупу после пораза од Локомотиве из Краснодара. После слабог првог полувремена уследио је преокрет на крилима одличног Малколма Казалона, али млади тим из Београда није издржао до краја па је поражен са 95:93.
Локомотива је боље стартовала меч, потом је Мега преузела иницијативу, али није имала снаге и концентрације да приведе меч крају.
Мега је губила два разлике на 16 секунди до краја, а онда је Казалон промашио за три поена и ту је био крај.
Пре тога је промашио и два слободна бацања па се може рећи да је кривац за пораз, али исто тако треба рећи да је био најбољи играч Меге на утакмици на којој је убацио чак 29 поена.
Двоцифрени су још били Алекса Ускоковић са 13, Ахмад Рори са 12 и Андрија Грбовић и Матеј Рудан са по 10 поена.
У руском саставу најбољи су били Џејлен Барфорд са 21 и Александр Шербенев са 16 поена.
Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
14:53 25.09.2022
Последњи минут
40' – Мега је губила два разлике на 16 секунди до краја, а онда је Казалон промашио за три поена и ту је био крај – 95:93. КРАЈ!
14:50 25.09.2022
40' – Казалон је промашио два слободна бацања при резултату 94:93.
14:44 25.09.2022
40' – У последњем минуту Мега води са 93:92, затим Локо даје два поена и води 94:93.
14:40 25.09.2022
Нерешено је
38' – Мега и Локомотива поравнати улазе у последња два минута – 90:90. Потом сјајна тројка Грбовића - 93:90, а затим и неспортска Рудана.
14:34 25.09.2022
Неизвесно је
37' – Сада је у току неизвесна завршница, Мега води 87:84. Могла би Мега овде до изненађења.
14:28 25.09.2022
Локомотива узвраћа
34' – После серије Меге сада узвраћа Локомотива, после критика тренера и сада је само два разлике – 78:80
14:19 25.09.2022
Крај треће деонице
30' – Мега на уласку у последњу четвртину води са 72:65. Казалон је дао 26 поена до сада!
14:16 25.09.2022
Мега преузела иницијативу
29' – После тројке Ускоковића сада Мега води са 67:61!
14:12 25.09.2022
Мега води!
25' – Иако је Локомотива имала и двоцифрену предност, али је Мега сада стигла до предности. Видећемо како ће се руски играчи снаћи у овој ситуацији – 55:59. Мега води 62:61, а Казалон је стигао већ до 26 датих поена.
14:09 25.09.2022
Одличан старт Меге
22' – Мега је успела на почетку другог полувремена да направи разлику 8:2 и да се скроз врати у меч – 52:50! Морао је Александар Секулић да тражи тајм-аут. Рори затим погађа и нерешено је - 52:52!
13:47 25.09.2022
Полувреме
20' – Мега је у игри, Локомотива боља. Барфорд и Шербенев предводе руски клуб, док је код Меге најбољи Казалон са чак 16 датих поена на овој утакмици у првих 20 минута – 50:42. Барфорд и Шербенев предводе руски клуб са 10, односно 11 поена, док је код Меге најбољи Казалон са чак 16 датих поена на овој утакмици у првих 20 минута.
13:39 25.09.2022
Казалон одличан
17' – Казалон пружа отпор Локомотиви, али Мега је и даље у приличном заостатку – 43:35
13:29 25.09.2022
Локо направио залиху
13' – Руски тим пре свега снажном одбраном чува транзицију Меге и то му за сада даје резултате – 32:25
13:19 25.09.2022
Крај прве четвртине
10' – После првих 10 минута Локомотива у Москви води са 24:15. Боље игра руски тим, посебно у одбрани. То за сада прави разлику.
13:15 25.09.2022
Локомотива диктира ритам
8' – Очекивано, руски тим за сада игра боље и погађа тројке на старту меча 19:15.
13:09 25.09.2022
Мартијук расположен
5' – После доброг старта Меге, Локомотива је преузела иницијативу и води са 13:8.
13:05 25.09.2022
Казалон прецизан
2' – Одмах на старту Мега показује добру игру, Казалон је погодио и Мега води са 4:2. Видећемо може ли млади састав да пружи Локомотиви неки већи отпор. Иначе, за Локомотиву игра бивши репрезентативац Србије Иван Паунић.
13:02 25.09.2022
Меч је почео
Почела је утакмица између Меге и Локомотиве. Видећемо колико може млади београдски састав на овој утакмици.
12:27 25.09.2022
Добро дошли
Поштовани читаоци Спутњика, добар дан и добро дошли на текстуални пренос утакмице између Меге и Локомотиве на ВТБ Суперкупу.