Тина Крајишник - Sputnik Србија

Српкиње немоћне против Аустралије! Тежак пораз упркос великој борби

Кошаркашице Србије изгубиле су у трећој утакмици групне фазе Светског првенства од репрезентације Аустралије резултатом 69:54.
Иако је на почетку деловало да ће Српкиње успети да парирају Аустралијанкама, брзо је нестала агресивност у одбрани, а напади су били велики проблем.
Српкиње су непрестано губиле лопте, а на полувремену су имале чак 18 изгубљених! Само на моменте успевале су српске кошаркашице да се врате преко моћне Ивон Андерсон.
Србији је у трећој деоници требало пет минута како би стигле до првог коша, док су са друге стране сигурније погађале Аустралијанке.
Још већи суноврат доживела би Србија да Саша Чађо није ушла у серију тројки и везала их три, а за њом проиграла и Јована Ногић.
Међутим, и даље је фалило агресивности у одбрани а Ален, Толо и Виктомб користиле су несигурност Српкиња.
Најефикаснија на мечу, али недовољно за победу била је Андерсон са 16 поена, четири скока и пет асистенција.
У тиму Аустралије Ален је имала 14 поена, пет скокова и две асистенције и тиме предводила домаћу селекцију до победе.
Наредну утакмицу Српкиње играју већ у понедељак против селекције Малија.
11:45 25.09.2022
40' Крај! – Пораз Србије
Нису успеле кошаркашице Србије да се врате и Аустралија је славила резултатом 69:54.
11:39 25.09.2022
38'– 53:67 Све мање времена...
Сада Аустралијанке не греше ни са линије слободних бацања, а онда и четврту тројку погађа Чађо.
11:36 25.09.2022
36'– 48:63 Греши и Крајишник
Не успева Тина Крајишник да поентира преко слободних бацања, а Талбот не греши.
11:30 25.09.2022
34'– 47:59 Незаустављиве...
Поново Аустралијанке долазе у ситуацију да лако поентирају, али Раца из тешке позиције враћа! Нажалост, незаустављива је Толо.
11:27 25.09.2022
32'– 45:55 Браво Јована!
Јована Ногић пробија одбрану Аустралије и поентира. Штета што Српкиње нису искористиле два неискоришћена напада Аустралије која се вратила преко Ребеке Елен.
11:19 25.09.2022
30'– 43:53 Чађо је мајстор!
И још једном Чађо похађа тројку! Изборила је готово већ изгубљену лопту и поентирала. Прошао је минут а онда је поново Чађо погодила трећу четвртину!
11:15 25.09.2022
28'– 37:51 Нова тројка Аустралије
Још једна одбрана Србије која је у серији 9:2. Виктом међутим остаје сама и погађа тројку.
11:12 25.09.2022
26'– 35:48 Ајмо девојке!
После више од пет поена Србија је дала поен, а онда је коначно уследила добра одбрана. Мина Ђорђевић даје нови поен, а са друге стране Аустралији истиче време за напад.
Саша Чађо коначно се уписује у стрелце и даје тројку.
11:08 25.09.2022
24'– 28:46 Суноврат
Сваку грешку Србије Аустралија користи и не стаје да поентира.
10:59 25.09.2022
22'– 28:40 Наставља се доминација Аустралије
Поново се Аустралијанке враћају на двоцифрену предност и поново захваљујући изгубљеној лопти Српкиња.
10:42 25.09.2022
20'– 28:36 Крај првог полувремена
И још једном се пробија сјајна Андерсон и постиже поене. Толо чува предност Аустралије.
10:39 25.09.2022
18'– 26:34 Браво Ивон!
Сјајна Андерсон из угла погађа и смањује предност која коначно више није двоцифрена.
10:36 25.09.2022
17'– 22:32 Андерсон за утеху
Никако српске кошаркашице да се консолидују, Аустралијанке прелако долазе до поена. Андерсон постиже нову тројку и бар мало смањује тензију у српском тиму.
10:31 25.09.2022
15'– 19:30 Велики пад
Стефа Талбот одмах даје нову тројку, а Србија потпуно ван ритма губи лопту! После доброг почетка, потпуно су стале српске кошаркашице и допустиле предност противницама од 11 поена.
10:29 25.09.2022
14'– 17:25 Неуморне Аустралијанке
Прекида серију Србије Бек Елен са два узастопна коша. Кристина Топузовић са друге стране смањује предност.
Поново је Србија оставила саму Витком која погађа нову тројку за Аустралију.
10:26 25.09.2022
11'– 15:18 Серија Србије и тројка Јоване Ногић!
Серија Србије на старту друге деонице! Јована Ногић из велике даљине погађа тројку и после мање од минут почетка четвртине Аустралија мора да тражи тајм-аут.
10:20 25.09.2022
10'– 10:18 Крај прве деонице
Катарина Зец прави фаул у нападу, а Аустралијанке улазе у серију пред крај прве деонице. На тајм-ауту је Марина Маљковић захтевала више агресивности и одмах и МекГрегор после тога прави фаул у нападу.
Четврти пут на мечу је Србији истекло време за напад.
10:15 25.09.2022
8'– 10:14 Нова тројка Аустралије
Искусна Лорен Џексон убацује тројку, а имала је Србија и среће јер је већ у наредном нападу остала сама али промашила.
Крајишник је прецизна са линије слободних бацања.
10:12 25.09.2022
6'– 9:11 Пробудиле се Српкиње
Ушла је Тина Крајишник у игру и одмах капитенка погађа из тешке ситуације. Аустралија и даље битне поене постиже преко слободних бацања, али Мина Ђорђевић из угла смањује предност.
10:07 25.09.2022
4'– 5:7 Тројка Андресон!
Српске кошаркашице играју јако чврсту одбрану, али са друге стране успевају да реализују неколико напада.
После скоро четири минута само у првом нападу Србија је успела да поентира, док Аустралијанке стижу до предности после два фаула српских кошаркашица.