Тијана Бошковић - Sputnik Србија

Игра мачке и миша – Србија лако против Казахстана

Одбојкашице Србије стигле су до нове победе на Светском првенству. Данашњи противник, и то онај недорасли, била је репрезентација Казахстана, а наше девојке славиле су са 3:0 (25:13, 25:17, 25:10).
Селектор Данијеле Сантарели искористио је прилику да одмори носиоце игре, те да разигра остале играчице и увери се у кога колико може да рачуна до краја турнира.
Казахстан није имао шансе, Србија је играла са другом поставом и потпуно доминирала. Ово дође као слободан дан за Србију, али и тренинг, па је рецимо Маја Алексић уигравала напад из кореје, Бојана Миленковић смечеве, а Поповићева први темпо.
Добро је дошла једна оваква утакмица нашим репрезенативкама да скупе енергије јер их чека дугачко првенство и много изазова у наредним мечевима.
Најбоље у нападу биле су Лозо, Михајловић, Алексић и Поповић, а Казахстан пре свега у пријему није могао да парира, а потом и у осталим категоријама одбојкашке игре.
Србија у следећој утакмици игра против Сједињених Америчких Држава.
Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
14:06 30.09.2022
25:13, 25:17, 25:10 – Одличан сервис Поповићеве
Одлична игра и победа Србије, нова на Светском првенству. Казахстан није имао шансе, а Сантарели је одморио најважније играчице.
14:01 30.09.2022
25:13, 25:17, 17:7 – Одличан сервис Поповићеве
Одличан сервис Мине Поповић, сада је стварно Србија јако близу победе од 3:0 у сетовима.
13:56 30.09.2022
25:13, 25:17, 11:5 – Ево нових поена Миленковићеве
Миленковићева улази у форму, сада је добро погодила за свој девети поен. Јасно је да се приближавамо крају овог меча.
13:52 30.09.2022
25:13, 25:17, 5:1 – Почео је трећи сет
Како су завршена прва два сета, тако је почео трећи. Казахстан не може да издржи добре сервисе наших девојака и одмах је Србија стигла до убедљиве предности. Лозо, Михајловић, Алексић и Поповић имају по 10 освојених поена до сада.
13:43 30.09.2022
25:13, 25:17 – Србија води 2:0!
Србија стиже до предности од 2:0!
13:40 30.09.2022
25:13, 20:14 – Бранкица без блока
Два одлична дизања Мирковићеве и Бранкица је напала без блока. Пре тога Лазовићева неуспешна у три узастопна напада.
13:36 30.09.2022
25:13, 17:9 – Србија хита ка другом сету
За сада све иде према плану, Србија доминира и близу је освајања другог сета.
13:31 30.09.2022
25:13, 12:7 – Ево серије у другом сету
Прорадио је блок Србије, сада се Казахстанке баш муче да прођу у нападу.
13:27 30.09.2022
25:13, 7:5 – Сада се уиграва и блок
Јако леп трочлани блок зауставио је Белову, Лозо је расположена у нападу и сада и у другом сету све иде по плану .
13:24 30.09.2022
25:13, 2:3 – Добар смеч Михајловићеве
Почео је други сет. Важно је да Михајловићева проради, сада је сјајно смечовала. Овакве утакмице могу да јој послуже за дизање самопоуздања.
13:18 30.09.2022
25:13 – Србија лако до првог сета
Дланом о длан, Србија је дошла до првог сета и јасно је да је велики фаворит да до краја меча дође до убедљиве победе.
13:16 30.09.2022
22:12 – Србија убедљива
Казахстанке за сада показују слаб ниво игре, зато и не чуди што Србија хита ка освајању првог сета.
13:13 30.09.2022
17:11 – Успешна кореја
Повезала је Маја Алексић две успешне кореје, напада када средњак диже лопту преко главе.
13:09 30.09.2022
13:9 – Белова игра квалитетно
Сада већ расте предност, Сантарели жели да разигра Бранкицу, Србија води четири разлике.
13:07 30.09.2022
10:7 – Лозо убојита
Казахстан долази до поена преко Белченкове, а генерално се види да је и наш други тим јачи од Казахстанки.
13:03 30.09.2022
5:3 – Казахстан се мучи са пријемом
Делује да Казахстан има проблема са пријемом сервиса. Потом и Бојана Миленковић долази до поена, важно је да се упише.
13:00 30.09.2022
1:0 – Меч је почео
Утакмица је почела, селектор Данијеле Сантарели ће данас мало промешати карте јер Казахстан није противник који захтева наше најбоље играчице на терену.
12:53 30.09.2022
У току је представљање екипа
У Лођу таје представљање две екипе, а јасно је да је Србија изразити фаворит на овој утакмици.
12:08 30.09.2022
Добро дошли
Поштовани читаоци Спутњика, добар дан и добро дошли на текстуални пренос меча између Србије и Казахстана на Светском првенству.