Звезда убедљива на премијери, повратник пао са 20 разлике

© TARA RADOVANOVICЗвезда - МЗТ, АБА лига
Звезда - МЗТ, АБА лига - Sputnik Србија, 1920, 01.10.2022
Кошаркаши Црвене звезде уписали су премијерну победу у новој сезони регионалне АБА лиге против повратника, екипе МЗТ из Скопља - 87:67 (13:9, 26:13, 26:25, 22:20) .
Изабраници тренера Владе Јовановића нису имали тежак посао иако су млако започели меч, првом четвртином у којој пало само 22 поена - било је 13:9 за црвено-беле.
Звезда је преломну предност стекла у другој деоници коју је добила са 26:13, док је у другом полувремену гостујући тим успео да одигра донакле егал меч и напусти Београд са -20.
Делује да су у Звезди хтели да распореде равномерно и минуте и поене на овом мечу, па су прилику добили неки млађи играчи попут талентованог Топића, али најважније је да је премијерна победа уписана.
Меч је одигран у позоришној атмосфери дворане "Пионир", без препознатљивог хука навијача, званично пред нешто мање од 3.000 гледалаца.
Најефикаснији код црвено-белих био је Џејлен Адамс са 16 поена, Никола Ивановић је убацио 12, а Хасан Мартин 10 кошева.
Код гостију из Скопља, најефикаснији је био Стојановски са 17 поена, Крстевски је дао 14, а Мићовић и Јигитоглу по 12 кошева.
У следећем колу, црвено-бели гостују у Подгорици против екипе Будућности (10. октобра).