Натхо режирао убедљиву победу Партизана над Војводином /видео/

© Фото : ФК Партизан / Сандић ФОТОБибрас Натхо
Бибрас Натхо - Sputnik Србија, 1920, 02.10.2022
Фудбалери Партизана уписали су убедљиву победу над Војводином у 13. колу Суперлиге Србије резултатом 4:1.
Партизан је одиграо одличну утакмицу, потпуно надиграо ривала и више него заслужено стигао до седме победе у првенству.
Два гола за Партизан постигао је Бибрас Натхо, у стрелце се уписао и Александар Филиповић, а поништена су два поготка за црно-беле.
Партизан је повео у 16. минуту, Натхо је искористио грешку одбране гостију и рутински затресао мрежу.
Црно-бели Израелац је други пут послао лопту у гол у 23. минуту, из једанаестерца.
Три минута касније Војводина је остала са играчем мање јер је Игор Јеличић добио други жути картон.
У 30. минуту је прецизан био Рикардо Гомеш, поништен је тај гол због офсајда, једнако као 12 минута касније када је без поготка остао Светозар Марковић.
Тренер домаћих Гордан Петрић је у другом полувремену промешао карте, појачао је напад заменивши дефанзивног везисту Кристијана Белића офанзивнијим играчем Самедом Баждаром, а као резултат тога стигао је и трећи гол.
У 61. минуту главом је, после асистенције Натха, лопту у мрежу послао дефанзивац Александар Филиповић.
Вреди напоменути да је прилику да заигра добио нападач Андрија Павловић и то уместо Рикарда који се жестоко испромашивао за 66 минута проведених на терену.
Почасни погодак за Војводину у 83. минуту постигао је Урош Николић, прелепим голом из слободног ударца.
Коначан резултат, минут касније, сјајним продором ка голу и рутинском егзекуцијом поставио је млади Баждар.
Партизан има две утакмице мање, а седмом победом у такмичењу стигао је до четврте позиције на табели, има 24 поена, пет мање од водеће Црвене звезде која је такође у такмичењу одиграла 11 мечева.