Бајерн „петардирао“ шампиона Чешке, Марсељ суров према Португалцима

© AP Photo / Matthias SchraderБајерн - Викторија Плзењ, Лига шампиона
Бајерн - Викторија Плзењ, Лига шампиона - Sputnik Србија, 1920, 04.10.2022
Немачки првак Бајерн из Минхена наставио је невероватну серију победа у групној фази Лиге шампиона. Баварци су на свом терену демолирали Викторију из Плзења са 5:0 у оквиру трећег кола и задржали стопrоцентан учинак.
Разиграни тим Јулијана Наглесмана у вођство је довео Лирој Сане у седмом минуту. Гнабри је у 13. повисио резултат, а Садио Мане у 21. поставио 3:0.
До одласка на одмор Џамал Мусијала је постигао погодак, али је он поништен због офсајда.
Бајерн је у наставку мало спустио гас, али је стигао до „петарде“.
Лирој Сане је другим голом у 51. повисио на 4:0, а тачку на тријумф Бавараца ставио је Ерик Максим Чупо Мотинг у 61. минуту.
Немачки шампион после три кола има максималан учинак у групи Ц, док је Викторија последња у истој групи без бодова.
У другом мечу ранијег програма Лиге шампиона Олимпик из Марсеља је савладао Спортинг са 4:1 (3:1).
Почетак меча је каснио јер су гостујући играчи због проблема у саобраћају касније стигли на стадион "Велодром".
Тринкао је довео госте у вођство већ у првом минуту, али су до одласка на одмор домаћини преокренули резултат головима Санчеза у 13, Арита у 16. и Балердија у 28.
Тачку на тријумф Марсеља ставио је Мбемба у 84. минуту.
У овој групи Спортинг има шест, а Тотенхем, Ајнтрахт и Марсељ по три бода.