Јокић поново заиграо за Денвер – али је славио други Србин /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiСрпски кошаркаш Никола Јокић, актуелни МВП
Српски кошаркаш Никола Јокић, актуелни МВП - Sputnik Србија, 1920, 04.10.2022
Никола Јокић вратио се у дрес Денвер Нагетса после лета проведеног у репрезентацији Србије. Почеле су припремне утакмице за НБА лигу, а Јокић је осетио терен у поразу Денвера од Оклахоме Алексеја Покушевског - 101:112.
Јокић је играо тек 15 минута, помогао је младим играчима на терену и завршио дуел са два поена, пет скокова и три асистенције. Поене је дао са линије за слободна бацања, а једини шут из игре био је покушај за три поена који није био прецизан.
Са друге стране у победничком тиму нашао се Алексеј Покушевски са пет поена, шест скокова и две асистенције за 20 минута на паркету.
Навијаче Денвера не треба да брине овакав резултат јер су главну улогу у утакмици имали млађи играчи.
Оно што ће свакако радовати и навијаче Денвера, али и Јокића и Мајкла Мелоуна је повратак Џамала Марија и Мајкла Портера Јуниора у екипу.
Мари је пропустио читаву прошлу сезону због повреде предњег укрштеног лигамента, а провео је 14 минута на паркету против Оклахоме, као и Портер. Мари је убацио 10 поена, а Портер 12 који је шутирао 2/4 за три поена.
Видећемо каква ће наредна сезона бити за Алексеја Покушевског у дресу Тандера.
Током лета је набацио око 10 килограма, радио је вредно на маси, није добио дозволу да игра за репрезентацију Србије на Евробаскету па је имао времена за индивидуални рад.
Једном блокадом показао је да би могао да буде још бољи у дефанзиви него што је то до сада био.
Ова утакмица и пријатељски дуел двојице Србина полако најављује почетак НБА сезоне. Љубитељи кошарке ће имати у чему да уживају.