Српска одбојкашица Бјанка Буша - Sputnik Србија

Србија – 7/7! Да се зна ко је светски шампион

Одбојкашице Србије савладале су Доминиканску Републику са 3:0 (26:24, 25:20, 25:17) у оквиру друге фазе Светског првенства. На тај начин забележиле су и седму победу на исто толико утакмица и немају још пораз на шампионату.
Са овом победом Србија је обезбедила пласман у четвтртфинале Светског првенства на коме наш тим брани титулу првака. Ако овако наставе да играју наше девојке, не би било изненађење да дође до одбране круне.
Али, пут до таквог успеха је јако дугачак.
Србија се против Доминиканки мучила највише у првом сету када је губила са 22:23, али је успела до преокрета. Како је меч одмицао, тако су изабранице Данијелеа Сантарелија бивале све боље и убедљивије, што се видело у трећем сету.
Доминирала је Србија у свим елементима, Тијана Бошковић, Мина Поповић и Бранкица Михајловић биле су расположене у нападу и донеле су нову победу.
Србија ће играти још два меча у групној фази, против Тајланда 7. октобра и Турске 8. октобра.
Идеја је да се сачува прво место и добије што лакши противник у нокаут фази.
Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
20:25 05.10.2022
26:24, 25:20, 25:17 – Победа Србије!
20:18 05.10.2022
26:24, 25:20, 20:10 – Србија пред победом
Србија води са 10 поена разлике и јасно је да ће до тријумфа и на овој утакмици!
20:11 05.10.2022
26:24, 25:20, 14:8 – Доминација у блоку
Сада је кренуо и блок да ради у правом смислу те речи, Доминиканке су изгубиле оружје из руку.
20:08 05.10.2022
26:24, 25:20, 9:6 – Седми поен Поповићеве
Мина Поповић игра константан меч, прошла је поново по средини и донела нашем тиму два поена разлике.
20:03 05.10.2022
26:24, 25:20, 4:2 – Добар меч Бранкице Михајловић
Бранкица игра добро на овом сусрету, кренула је са добрим пријемом, а сада доприноси и у нападу. Солидан старт и трећег сета.
19:55 05.10.2022
26:24, 25:20 – Србија води са 2:0!
Настављају одбојкашице Србије да играју на врхунском нивоу на овом Светском првенству и сада су на сет далеко од седме узастопне победе. Одличан други сет, без превише трзавица.
19:49 05.10.2022
26:24, 20:14 – Србија близу освајања другог сета
Доминиканке се боре, нападају из зоне шест, али Србија поново држи све под контролом и све је ближа освајању другог сета.
19:45 05.10.2022
26:24, 14:10 – Мајсторија Дрче
Сада је Бојана Дрча феноменално скувала лопту и повећала предност нашег тима. Делује да је све под контролом на овој утакмици. Само да се приведе посао крају.
19:42 05.10.2022
26:24, 11:7 – Серија сервиса Тијане Бошковић
Тијана се често мучи са сервисима, али је сада направила сјајну серију и доноси разлику у другом сету.
19:39 05.10.2022
26:24, 8:6 – Закуцава Бошковићева
Седми поен Тијане Бошковић, а овај је био прилично леп јер се радило о краткој дијагонали.
19:37 05.10.2022
26:24, 4:4 – Почео је други сет
Разиграла се Бранкица Михајловић, то је веома важно и за овај меч, али и за цео турнир.
19:30 05.10.2022
26:24 – Први сет осваја Србија!
После грешке Доминиканске Републике Србија осваја први сет. Тешко, али слатко!
25:24 – Смеч Бранкице Михајловић!
Ево и друге сет лопте после смеча Бранкице Михајловић
19:27 05.10.2022
24:23 – Сјајна Бјелица
Ана Бјелица је ушла у игру и погодила из веома тешке ситуације. Наставља се драма.
19:26 05.10.2022
22:23 – Доминиканке преокрећу
Серију је направила екипа Доминиканске Републике, сада је упао и ас, Сантарели тражи тајм-аут.
19:23 05.10.2022
22:20 – Серија Доминиканки
Три везана поена освојиле су Доминиканке, а Стевановићева доноси важан поен Србији.
19:21 05.10.2022
21:18 – Србија близу освајања првог сета
Доминиканке избацују лопту у аут и сада је Србија све ближа освајању првог сета.
19:18 05.10.2022
18:16 – Сјајан потез Тијане
Бошковићева је освојила поен из тешке ситуације, а Пења враћа са друге стране.
19:14 05.10.2022
14:12 – Добра одбојка
Добра одбојка са обе стране, сада је Мина Поповић из блока донела нове поене нашем тиму.
19:10 05.10.2022
10:9 – Противник у серији
Успеле су Доминиканке блоковима да успоре нападе нашег тима и то се одмах види на резултату. Бошковићева и даље по систему топло-хладно.