Звезда - Ференцварош - Sputnik Србија

Звездина рапсодија против Мађара – покер голова за наставак снова о пролећу у Европи!

Фудбалери Црвене звезде остварили су премијерни тријумф у групној фази Лиге Европе против мађарског шампиона Ференцвароша који је згромљен на Маракани - 4:1 (2:0). Прве бодове у другом по јачини европском такмичењу донели су Гелор Канга (два гола), Стефан Митровић и Александар Катаи, док је почасни погодак за госте дао Закаријасен.
После три одиграна кола Звезда се изједначила на трећем месту са Трабзоном који је поражен у Монаку са 3:1 (имају по три бода), а да би се дефинитивно вратила у борбу за прва два места у групи и пролеће у Лиги Европе потребно јој је да исто ово понови кроз седам дана у Будимпешти у реваншу.
А то неће бити лако јер је, упркос високом поразу, Фради показао да је јако незгодан ривал. Вечерас их је неспремне ухватио Гелор Канга који је био најбољи на терену и са два гола, посебно другим, подсетио на оног најбољег Кангу, кога је Звездина публика заволела.
© Sputnik / Лола ЂорђевићГелор Канга
Гелор Канга - Sputnik Србија, 1920, 06.10.2022
Гелор Канга
Габонац је у 27. минуту довео црвено-беле до вођства из пенала који је белгијски судија досудио после асистенције из ВАР собе. Иванић је главом погодио у руку играча Фрадија у петерцу, а Звезда добила леп поклон.
Док су се гости опорављали од тог шока, црвено-бели су искористили још једну добру прилику, и то новопечени репрезентативац Стефан Митровић који је у 35. мајсторски савладао голмана Дубиша за 2:0 и одушевљење на Маракани.
Само што је кренуло друго полувреме, Звезда је разрешила све дилеме око побеника овог сусрета. Офанзивни Гобељић је у 51. минуту сјајно послужио Катаија, а овај неодбрањиво матирао голмана Дубиша за 3:0.
Десет минута касније Маракана је буквално пала у екстазу. Канга је поново шутирао са 25 метара, страховит ударац везисте црвено-белих преварио је голмана Ференцвароша, а неодбрањиви шут подсетио је на мајсорију Габонца попут оне против Kраснодара.
Био је то ударац од ког се Мађари нису опоравили, иако су у 71. стигли до почасног поготка преко плејмејкера Закаријасена. Панков је закаснио да изблокира центаршут Винта са десне стране, а Ераковић да блокира Норвежанина који је ублажио пораз свог тима.
Тренер Милојевић је у финишу указао шансу резервистима са малом минутажом попут Мотике, Вељка Николића или Панкова, али су они пропустили шансу да се наметну и показали зашто не почињу утакмице чешће.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ФЕРЕНЦВАРОШ 4:1 (2:0)
/Канга 27. пенал, Митровић 35, Катаи 50, Канга 61 - Закаријасен 71/
Стадион: Рајко Митић.
Судија: Лоренс Висер (Белгија).
Жути картони: Драговић, Саного, Родић (Црвена звезда), С. Ммае, Kностер, Вечшеи (Ференцварош).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан - Гобељић, Ераковић, Драговић (од 72. Николић), Родић - Kанга, Саного (од 62. Срнић) - Митровић (од 62. Панков), Kатаи (од 72. Мотика), Иванић - Пешић.
ФЕРЕНЦВАРОШ (4-3-3): Дибуш - Винго, Kностер, С. Ммае, Ботка - Лаидуни (од 67. Гојак), Бешић (од 57. Вечшеи), Закаријасен - Траоре, Боли (од 57. Р. Ммае), Нгуен (од 67. Маркињос).
20:36 06.10.2022
90' – Играће се још четири минута
Толико износи надокнада на овом мечу
20:34 06.10.2022
89' – Пречка за Ференцварош
Није имао среће Ммае који је шутирао снажно, али у оквир гола.
20:33 06.10.2022
Погледајте славље навијача Звезде
20:26 06.10.2022
82' – Делује да је све готово
Делује да су се Мађари помирили с поразом на овом мечу и већ окренули ка реваншу за седам дана у Будимпешти. Тренер Милојевић је у последњих 15-ак минута дао шансе с клупе Мотики и Вељку Николићу.
20:16 06.10.2022
71' – ГОООЛ за Ференцварош!
Стрелац је Закаријасен. Погрешио је Панков, закаснио Ераковић и Фради стиже до утешног гола.
20:06 06.10.2022
61' – ГОООЛ за Звезду!
И то какав Гелора Канге. Страховит ударац везисте црвено-белих са око 25 метара, а неодбрањиви шут подсетио је на мајсорију Габонца попут оне против Kраснодара.
20:03 06.10.2022
57' – Измене код Мађара
Уместо Болија ушао је други Ммае, Рајан, а уместо Бешића нападач Вичаи.
20:02 06.10.2022
56' – Борјан на месту
Покушао је Токмак Нгуен искоса, али је Борјан одбранио.
19:59 06.10.2022
54' – Жути картон за Санога
Због фаула над везистом Фрадија.
19:56 06.10.2022
50' – ГОООЛ за Звезду!
Стрелац је Александар Катаи, а асистент Марко Гобељић. Сјајно је шутирао нападач црвено-белих са око 17 метара у доњи десни угао немоћног голмана Ференцвароша.
19:50 06.10.2022
46' – Почело је друго полувреме!
С центра први крећу црвено-бели. Нема измена у саставима тимова.
19:35 06.10.2022
45' – Крај првог полувремена!
Много боље су се снашли црвено-бели који су искористили прилике и воде са 2:0.
19:30 06.10.2022
43' – Нгуен преко гола
После корнера лопта се одбила на волеј нападачу Фрадија, који је шутирао преко гола.
19:28 06.10.2022
42' – Фради напада
Кренули су Мађари у офанзиву у финишу првог дела, извели неколико напада, али без опасности по гол Борјана.
19:23 06.10.2022
35' – ГОООЛ за Звезду!
Стрелац је Стефан Митровић.
19:21 06.10.2022
34' – Драговић преко гола
Сјајно је центрирао Катаи, а Драговић шутирао главом преко гола.
19:13 06.10.2022
27' – ГОООЛ за Звезду!
19:12 06.10.2022
26' – ВАР и судија Висер из Белгије кажу - пенал!
Лопту је узео Гелор Канга.
25' – Потенцијални пенал за Звезду
После ударца главом Иванића лопта је погодила у руку играча Ференцвароша. Судија из ВАР собе је позвао главног да погледа ситуацију.
19:09 06.10.2022
22' – Нгуен лоше шутира
Олако је изгубио лопту Стефан Митровић на половини Фрадија, а гости извели брзу контру коју је окончао Токмак Нгуен млитавим ударцем, право у руке Борјана.