Кошаркаши Црвене звезде - Sputnik Србија

Звезда пала у Истанбулу пред Васиним Ефесом

Кошаркаши Црвене звезде нису успели да изненаде шампиона Европе, екипу Анадолу Ефеса. Црвено-бели су поражени у Истанбулу са 72:59 (17:14, 18:20, 21:16, 16:9) после велике борбе и снажног отпора који су пружили.
Звезда је дуго држала Ефес без коша на старту. Чак ни Мицић није могао да погоди у првих три минута када је Џејлен Адамс донео црвено-белима предност од 5:0.
Међутим, Ефес је на искуство пратио Звездин ритам кроз прву четвртину и дочекао шансу да преузме вођство у последњем минуту преко растрчаног Бобуе који је двојком у последњој секунди донео 17:14 на крају прве деонице.
Друга четвртина кренула је тројком младог Лазаревића, Звезда је опет ухватила ритам и држала два-три поена предности све док се на терен није вратио Мицић, а активирао Вил Клејбурн који је био нерешива енигма за београдски тим са 11 поена.
Ипак, Звезду је у игри у првом полувремену држао Бентил који се није предавао под кошевима па су домаћини на паузу отишли само са поеном предности - 35:34.
Ефес је кључну разлику направио у трећој четвртини. Деловало је да док се Звезда напиње, сјајни тим Ергина Атамана само лагано одрађује посао, а средином треће деонице после три поена са пенала Мицића и тројке Бубое, Ефес је отишао на 47:41.
© AP Photo / Darko VojinovicВасилије Мицић
Василије Мицић - Sputnik Србија, 1920, 07.10.2022
Василије Мицић
Ту разлику под диригентском палицом свог најбољег играча Васе Мицића шампиони Европе су лагано сачували до краја, не дозволивши Звезди да приђе ближе и угрози премијерну победу у Евролиги.
На крају меча је Ефес отишао и на двоцифрену разлику (72:59), па су Београђани покварили добар утисак из првог дела утакмице.
Вил Клејбурн са 19 и Василије Мицић са 16 поена предводили су Ефес до тријумфа над Београђанима. На другој страни Бен Бентил је са 13 кошева био најбољи у редовима Звезде.
Standings provided by Sofascore
Директан пренос меча сте могли да пратите и на Спутњику
21:12 07.10.2022
37' – Клејбурн!
Двојка за великих 13 поена разлике у корист Ефеса - 70:57.
21:06 07.10.2022
35' – Ивановић!
Тројком смањује резулат на 64:55 за Ефес.
21:02 07.10.2022
34' – Данстон!
Одувао је Лазића у скоку и погодио двојку за вођство Ефеса од 63:52. Тајм-аут за Звезду.
20:58 07.10.2022
32' – Мицић!
Убацује тројку Васа за вођство Ефеса од 59:52.
20:53 07.10.2022
30' – Крај треће четвртине!
Звезда сада заостаје, пошто Ефес води са 56:50 на крају треће деонице.
20:49 07.10.2022
28' – Ембаје!
Разиграни Мицић асистира за закуцавање после грешке Петрушева. Ефес има предност - 55:48.
20:37 07.10.2022
24' – Мицић!
Прецизан са пенала сва три пута (9 поена), за вођство Ефеса од 44:39.
20:33 07.10.2022
22' – Бентил!
Тројка центра Звезде за вођство црвено-белих од 39:38.
20:13 07.10.2022
20' – Крај првог полувремена!
Митровићу није признат кош у последњој секунди, а на другој страни Ефес није поентирао па је остало 35:34 за домаћине.
20:09 07.10.2022
19' – Данстон!
Закуцавање на пас Мицића, Ефес води са 35:32.
20:05 07.10.2022
17' – Мицић!
Прво тројка, па асистенција за преокрет, Ефес води са 28:27.
20:01 07.10.2022
15' – Лазић!
Двојка на асистенцију Петрушева, Звезда води са 25:21.
19:57 07.10.2022
14' – Опет Клајбурн!
Лако украдена лопта и полагање за 21:21. Тајм-аут за Звезду, а Клајбурн има већ девет поена.
19:55 07.10.2022
13' – Клајбурн!
Полагање за ново изједначење - 19:19. Хасан Мартин је у претходном нападу пропустио д адонесе Звезди четири разлике.
19:52 07.10.2022
11' – Лазаревић!
Тројком отвара другу четвртину. Нерешено је - 17:17.
19:49 07.10.2022
10' – Крај прве четвртине!
Ефес има три поена предности (17:14) поготком Бубое у последњој секунди.
19:47 07.10.2022