У Загребу ће се причати о ВАР технологији – ПСЖ и Реал освојили само по бод

© AP Photo / Darko BandicДинамо - Ред Бул
Динамо - Ред Бул - Sputnik Србија, 1920, 11.10.2022
Фудбалери Динама и Салцбурга ремизирали су у Загребу (1:1), у мечу четвртог кола групе Е Лиге шампиона, а истоветан резултат виђен је у дуелима ПСЖ – Бенфика и Шахтјор – Реал Мадрид.
Шампион Хрватске је био у заостатку од 12. минута после гола Николаса Заивалда, али су до бода стигли поготком Роберта Љубичића у 42. минуту.

Динаму је поништен гол у 19. минуту због гурања играча у казненом простору аустријске екипе, а ВАР технологија је коришћена и код ударца Љубичића, који је у гол свог тима проследио репрезентативац Србије Страхиња Павловић.

Драматично је било у Варшави, где Шахтјор игра своје утакмице, водили су Украјинци против Реал Мадрида од 46. минута преко Олександра Зубкова, а у петом минуту надокнаде егал је донео Антонио Ридигер.
Без унапред уписане победе остао је и ПСЖ који је против Бенфике водио од 40. минута голом Килијана Мбапеа из пенала, а у 62. је на исти начин мрежу затресао играч португалске екипе Жоао Марио.
Мбапе је у 86. минуту постигао још један погодак, спектакуларним ударцем маказицама, али је он поништен.
Реми од 1:1 уписали су Дортмунд и Севиља, а са по 2:0 тријумфе су остварили Челси над Миланом и Лајпциг над Селтиком.