Футсалери Србије - Sputnik Србија

Преко 50 удараца и две нуле на семафору – Срби и Французи поделили плен

Футсал репрезентације Србије и Француске поделиле су бодове у квалификационом дуелу за пласман на Светско првенство. Пред неколико хиљада гледалаца у Шапцу виђена је велика и тврда борба, али ниједна екипа није успела да стигне до поготка, самим тим и победе – 0:0.
Прво полувреме обележио је француски голман Дуро који је са неколико солидних интервенција спречио рано вођство нашег тима. Сјајно је укротио покушаје Петрова из осмог минута, а имао је и среће приликом покушаја Рајчевића у 17. после комбинације са Томићем кад је лопта отишла преко гола.
Био је Француз већ савладан у 19. минуту, када га је Росић обишао с лоптом, али је лопту на путу ка празној мрежи избацио Модан и тако осујетио убедљиво најбољу шансу нашег тима да дође у вођство на овом мечу.
На другој страни и Французи су имали своје прилике, а најбољу је пропустио Модан у финишу првог полувремена када је погодио пречку гола Србије који је чувао Миодраг Аксентијевић.
Оно због чега највише могу да жале наши момци из првог полувремена је чињеница да нису успели да натерају Французе на шести фаул који би им донео слободан ударац и прилику да постигну погодак. У овако тврдим утакмицама то би била велика прилика, али остали су на пет прекршаја.
Друго полувреме почело је офанзивом Француза који су имали неколико прилика, али је срећа погледала и нашег голмана Аксентијевића. Сјајно је скинуо ударац Рамиреза наш голман, али имао и среће јер је Туре потом промашио из добре прилике.
На другој страни Рајчевић је у 26. минуту ставио на озбиљне муке голмана Дуроа који је одбранио некако снажан ударац, а жалиће наши и због два покушаја Петрова у другом полувремену, посебно оног у последњем минуту када смо могли до победе.
Французи су имали најбољу шансу у дургом делу у 37. преко Мудина, али је голман Аксентијевић био на месту. После свега виђеног, реми је можда и најреалнији исход овог дуела, једино што је публика видела преко 50 удараца на обе стране, а да ниједан није завршио у мрежи.
Нашу селекцију до краја квалификација очекују дуели са Норвешком (код куће) 9. новембра и Француском (у гостима) 7. марта следеће године.
20:43 12.10.2022
37' – Аксентијевић!
Сјајна одбрана нашег голамана, покушао је Мудин, али није био прецизан.
20:38 12.10.2022
35' – Три брза фаула Француза!
Нервозни су у финишу, видећмо хоће ли наш тим то искористити.
20:31 12.10.2022
33' – Офанзива Француза!
Ређају се ударци пред нашим голом, али нема још поготка. Белај и Мудин су пробали, без успеха.
20:29 12.10.2022
31' – Петров!
Нова прилика за наш тим, покушао је Страхиња, али поред гола.
20:18 12.10.2022
26' – Рајчевић!
Сјајан покушај левицом капитена Србије, брани голман Дуро.
20:17 12.10.2022
25' – Рамирез!
Добра финта којом је избацио чувара па шут, али лопта иде поред стативе.
20:13 12.10.2022
24' – Пршти на све стране!
Две одличне шансе за Србију преко Васића, али се мрежа Француске није затресла.
20:11 12.10.2022
23' – Туре!
Сјајно је доби лопту на десном крилу, али је шутирао поред гола. Опет срећа за наш тим.
20:08 12.10.2022
21' – Срећа за Србију!
Прво је Аксентијевић сјајно одбранио шут Рамиреза, а потом после корнера Туре је погодио стативу.
19:54 12.10.2022
20' – Полувреме!
Штета, највише због оне шансе Росића у финишу што немамо бар гол предности на паузи. И Французи су имали своје шансе, али надајмо се бољој игри нашег тима у наставку.
19:49 12.10.2022
19' – Мудин!
Малочас је спасио гол, а сад умало да га постигне на другој страни. Добро му је голман Аксентијевић кратио угао па је погодио само пречку.
19:47 12.10.2022
19' – Росић!
Каква шанса, имао је празну мрежу, али је Мудин уклизао у последњем тренутку и спречио вођство Србије.
19:45 12.10.2022
18' – Томић!
Сјајан шут из колена, али брани Дуро.
19:44 12.10.2022
17' – Рајчевић!
Сјајна комбинација са Томићем и шут, али непрецизно преко гола. Штета.
19:34 12.10.2022
13' – Нгала закаснио
Сјајну су акцију извели гости по левом крилу, али је Нгала лоше захватио лопту иако се налазио у доброј позицији.
19:31 12.10.2022
12' – Французи у налету
Неколико опасних напада извели су гости, покушали Бендали и Рамирез, али без успеха.
19:25 12.10.2022
8' – Петров!
Два сјајна продора по левој страни и ударца на гол Француза, али је сигуран голман Дуро.
19:13 12.10.2022
4' – Томић!
Покушао је Рајчевић да набаци на другу стативу, али није успео. После је из одбитка покушао Томић, али непрецизно.
19:09 12.10.2022
2' – Велика борба
И једни и други су упутили по један опасан ударац на старту, али без успеха. Француски играч Модан је добио први жути картон због грубог фаула.
19:02 12.10.2022