Бен Бентил Црвена звезда - Sputnik Србија

Радоњићев Панатинаикос растужио Звезду у Пиониру

Кошаркаши Црвене звезде одиграли су први меч у сезони Евролиге на свом терену против Панатинаикоса, али нису успели да забележе први тријумф. Екипа Дејана Радоњића славила је са 77:75 у неизвесној завршници и тако растужила навијаче у Пиониру.
Утисак је да је Црвена звезда пропустила овај меч кроз шаке. Најважније поене дао је Парис Ли са линије за слободна бацања, потом је Огњен Добрић пробао да промаши друго, али је Панатинаикос био сигуран у скоку и дошао је до важне и тешке победе.
Најефикаснији у победи Панатинаикоса био је Маријуш Григонис са 17 поена, док је Црвена звезда била одлична испод коша и долазила је до поена преко Бена Бентила са 18 и Хасана Мартина који је дао 12 поена.
Важан детаљ на утакмици била је и изгубљена лопта Николе Ивановића после које је Понитка стигао до поена у контранападу.
Црвена звезда је квалитетом лако могла да победи на овој утакмици, али је после гостовања Анадолу Ефесу забележила и други пораз у овогодишњој Евролиги.
Дејан Радоњић је поново победио у Пиониру, али овога пута не као тренер Црвене звезде већ као тренер Панатинаикоса.
Ако је гостовање Ефесу нешто где не можете баш очекивати тријумф, онда је домаћинство Панатинаикосу била шанса за црвено-беле да упишу прву победу.
Код Панатинаикоса двоцифрени су били још Гудаитис са 12 и Понитка са 10 поена.
Текстуални пренос меча могли сте да пратите на Спутњику.
21:15 13.10.2022
КРАЈ - победа Панатинаикоса 77:75
21:14 13.10.2022
Последњи минут
40' – Ли је погодио два пенала, а Добрић је фаулиран на две секунде пре краја – 74:77
21:10 13.10.2022
40' – Бентил је промашио слободно бацање на седам секунди пре краја – 74:75
21:08 13.10.2022
40' – Изгубљена лопта, Панатинаикос краде лопту и води са два разлике на 21 секунд пре краја - 73:75
21:07 13.10.2022
40' – У последњи минут екипе улазе потпуно поравнате – 73:73.
21:03 13.10.2022
Вилијамс иде на линију за слободна бацања
39' – Ли је пресекао лопту, Вилијамс ће на линију за слободна бацања – 73:73.
21:00 13.10.2022
Неизвесна утакмица
38' – Бентил је сада погодио са линије за слободна бацања и погађа – 73:68.
20:54 13.10.2022
Невероватна тројка Григониса
36' – Невероватну тројку погодио је Григонис, Звезда води 68:66
20:49 13.10.2022
Закуцавање Добрића!
34' – Добрић закуцава у контранападу - 68:63. Црвено-бели воде 12:6 у последњој четвртини.
20:47 13.10.2022
Петрушев!
34' – Сјајан потез Петрушева који је погодио после ролинга и сада црвено-бели воде са 66:63
20:41 13.10.2022
Тројка Лазића!
32' – Јако важна тројка Лазића, Црвена звезда је поново у игри – 61:61
20:40 13.10.2022
Понитка закуцава
31' – После закуцавања Понитке Панатинаикос је отишао на три поена разлике и води са 61:58
20:34 13.10.2022
Тесно у Пиониру
30' – На уласку у последњу четвртину Панатинаикос води са 57:56! Ово само обећава велику борбу у завршници утакмице.
20:20 13.10.2022
Бентил носи Звезду
26' – Бентил носи Звезду на овом мечу, сада је погодио уз фаул и црвено-бели поново воде – 51:50
20:15 13.10.2022
Адамс уз фаул
25' – Адамс је добро прошао и погодио уз фаул – 48:49. Тесан дуел у Пиониру, биће вероватно неизвесно до краја.
20:12 13.10.2022
Још једна тројка Бентила
25' – Ушла је лопта некако у обруч после шута Бентила за три поена, али Григонис наставља да мучи црвено-беле – 45:49
20:09 13.10.2022
Сјајна акција
23' – Лазић је сјајно проиграо Митровића, овај је закуцао и на трибинама је настало одушевљење – 40:46
20:05 13.10.2022
Утакмица је настављена
21' – Меч је настављен, први напад има Панатинаикос који води са четири поена разлике. Потом Папајанис закуцава за 38:44
19:50 13.10.2022
Полувреме
20' – Крај првог полувремена. Панатинаикос води са 42:38 пре свега бољом игром у другој четвртини. Навијачи црвено-белих су више очекивали.
19:48 13.10.2022
Преокрет Панатинаикоса
20' – Григонис је погодио тројку и сада Панатинаикос води – 38:32