Басконија - Партизан - Sputnik Србија

Партизан опет примио „стотку“ и просуо победу у последњој секунди

Кошаркаши Партизана забележили су и други пораз у Евролиги на гостовању у Виторији против Басконије после продужетка 103:96 (14:23, 32:19, 21:26, 22:21, 14:7).
Видео се напредак у игри црно-белих у односу на прво коло и дебакл од Албе јер нису јурили разлику ривала током целе утакмице, али су успели да испусте победу у последњој секунди регуларног дела и разочарани крену кући.
Ни сјајна партија тандема Пантер-Ледеј, који их је дуго држао у игри није помогла црно-белима да изгурају овај меч. Нису имали решење за Маркуса Хауарда који је доминирао са 28 поена погодивши неколико најважнијих шутева за три поена.
Како су отворили прву деоницу, изгледало је да се домаћину црно пише, јер Басконија није погађала ништа у нападу, а у одбрани је била без решења под кошем за Лесора и Ледеја који су доминирали. Ту деоницу Партизан је решио са 23:14 у своју корист и све је деловало бајно.
А онда друга четвртина и тотални потоп црно-белих. Домаћин је експлодирао у нападу са седам тројки из 12 покушаја, црно-бели без Лесора и Егзума који су били на клупи лако су упали у машину у којој је домаћин држао предност. Американац Хауард је убацио четири тројке и умирио црно-беле који су на полувреме отишли са четири поена заостатка – 46:42.
Као што је Басконија чекала црно-беле у другој, тако су и Београђани чекали и дочекали да престигну предност ривала у трећој четвртини. Капитен Кевин Пантер одиграо је можда најбољу деоницу у сезони, погађао и за два за три, и уз подршку Ледеја одвео црно-беле до предности од 68:67 уочи последње деонице.
У последњој четвртини Партизан је показао зубе. Заиграли су црно-бели одбрану коју је Обрадовић толико желео и умало преломили меч у своју корист. Када год се ломио резултат Београђани су проналазили решење, али су се спетљали у финишу и просули уписану победу.
Нанели је осам секунди пре краја промашио друго слободно бацање за одлазак на четири разлике, а такав поклон расположени Американац Хауард није пропустио. Лагано је пренео лопту, наскочио изнад Пантера и Ледеја и погодио за 89:89 и продужетак у последњој секунди.
У додатних пет минута Партизан је направио 5:0 у првих минут и по, али онда - стао. Басконија је заиграла моћно, направила серију од 14:2 и привела меч крају, уписавши другу победу у Евролиги ове сезоне. Приде, убацила је другу „стотку“ црно-белима.
Најефикаснији код победника био је Маркус Хауард са 28 поена, док је Мет Костело убацио 19 кошева.
Код црно-белих Пантер је имао 26 поена, Зек Ледеј 23, уз девет скокова, а Лесор 19 кошева и 12 ухваћених лопти.
Кошаркаши Партизана у дуплој следећој недељи дочекују Олимпију из Милана (18. октобра) и Виртус два дана касније.
22:50 14.10.2022
45' – Лесор!
Погађа два слободна бацања, Басконија води са 97:96.
22:44 14.10.2022
43' – Хауард!
Тројка преко Лесора, серија од 7:0 и вођство Басконије од 96:94. Тајм-аут за Жељка Обрадовића.
22:42 14.10.2022
42' – Мадар, па Лесор!
Тројка са велика раздаљине Израелца у последњим секундима, па одбојка Лесора за 5:0 и вођство црно-белих од 94:89.
22:39 14.10.2022
40' – Продужетак!
Хаурад је погодио тројку у последњој секунди за 89:89 и меч иде у продужетке. Нанели је пре тога промашио друго слободно бацање.
22:31 14.10.2022
40' – Хауард!
Брза тројка за 85:86. Потом фаул. До краја меча још 12 секунди, слободна бацања за Нанелија.
22:29 14.10.2022
40' – Пантер!
На истеку напада двојка капитена црно-белих за 86:82. Партизан пред вредном победом!
22:25 14.10.2022
39' – Ледеј!
Половичан са линије слободних бацања, Партизан води са 84:82, мало више од минут остало је до краја меча.
22:22 14.10.2022
39' – Егзум!
Четврта лична грешка, Костело половичан са пенала, Партизан води са 83:80.
22:16 14.10.2022
37' – Нанели!
Погађа двојку у последњој секунди уз фаул! Партзиан води са 81:76.
22:14 14.10.2022
36' – Пантер!
Сјајан погодак за два поена и вођство од 78:74 на четири и по минута до краја.
22:07 14.10.2022
34' – Одбрана!
Коначно су послушали црно-бели Обрадовића, па су заиграли снажно у дефанзиви. Воде Београђани са 74:70 и имају напад после тајм-аута који је затражио њихов тренер.
22:00 14.10.2022
33' – Лесор!
Сјајан офанзивни скок и поени за вођство Партизана од 72:70.
21:53 14.10.2022
30' – Крај треће четвртине!
Црно-бели су добили ову деоницу са 26:21 и у последњих десет минута улазе с предношћу од 68:67.
21:50 14.10.2022
29' – Пантер!
После тројке Ледеја, Пантер погађа сва три слободна бацања и Партизан води после доста веремена са 67:65.
21:47 14.10.2022
28' – Костело!
Нова тројка и то у незгодан час, Басконија води 65:61.
21:44 14.10.2022
27' – Папапетру!
Погађа двојку, затим и додатно слободно бацање. Партизан се примакао само на поен разлике - 60:59.
21:37 14.10.2022
25' – Пантер!
Трећа тројка на мечу, овај пут преко Вање Маринковића, смањује на 55:51.
21:34 14.10.2022
23' – Коцар!
Лаки поени и пет разлике за Басконију на старту другог дела - 51:46.
21:27 14.10.2022
Обрадовић: За победу је потребна одбрана
„Рекао сам и пре утакмице, морамо да играмо одбрану, да не дозвољавамо лаке контре Басконији из којих постиже поене“, истакао је на полувремену Жељко Обрадовић.
21:14 14.10.2022
20' – Полувреме!
Басконија има четири поена предности (46:42), после сјајне друге четвртине коју су добили са 32:19.