Партизан - Армани, Евролига - Sputnik Србија

Партизан се опет спетљао, Олимпија утишала Арену

Ни из трећег покушаја кошаркаши Партизана нису стигли до премијерне победе у Евролиги. Препуна Арена није помогла црно-белима у дуелу са искусном екипом Олимпије из Милана која је славила као гост - 75:80 (27:17, 22:24, 12:21, 14:18).
Два минута су посетиоци у Арени чекали на први кош, а када је Егзум са пенала погодио за 2:0, Партизан је кренуо у поход. Разиграо се Матијас Лесор и бацио публику у транс у четвртом минуту блокадом под својим кошем, па онда закуцавањем поред Хајнса за 8:2.
После тајм-аута Месине Партизан је наставио да доминира, Ледеј и Мадар убацили су важне поене за 18:8, али су се онда црно-бели опустили, а Берон и Томас са две тројке на другој страни довели Армани на (21:17). После тајм-аута Обрадовића, Партизан је појачао притисак и са две тројке у последњем минуту, Мадара и Пантера у последњој секунди, отишао на 27:17 на крају прве четвртине.
Као и у Баскији прошле недеље, опет је Обрадовићев тим испољио бољке у одбрани на старту друге четвртине. Искусни тим Арманија је то користио да поен по поен истопи разлику црно-белих, а лампица се упалила када је Фогтман погодио тројку на средини четвртине за 33:30. Потом је Пенгос двојком довео госте до 35:34, али им Партизан није дозволио да пређу у вођство.
Улазак Данила Анђушића донео је Партизану велику енергију. Искусни плеј је са две везане тројке бацио Гробаре и Арену у транс пред крај друге четвртине, а исказао се и великом борбеношћу. Партизан се одлепио на 46:36, а тројком Мадара у последњем минуту отишао је на велики одмор са солидних осам поена разлике - 49:41.
Армани је у трећој четвртини потпуно преузео ситуацију у своје руке и да није било борбеног Зека Ледеја који је тројкама држао црно-беле у животу већ тада би меч био решен. Искусни Италијани сачекали су да се црно-бели опусте, Пенгос је са пет везаних поена за серију од 9:0 одвео госте до првог вођства на мечу - 50:49.
Миланези су држали предност од два-три до средине треће четвртине, а онда је на сцену ступио Зек Ледеј. Сјајним поенима за три и два буквално је сам вукао црно-беле у тренутку када су остали без даха и захваљујући Американцу остали су у игри. Армани је на крају треће деонице имао поен предности - 62:61.
Партизанова нападачка експлозија почетком четврте четвртине дала је наду Гробарима у победу. Ледеј и Егзум су убацили тројке за серију од 10:0 и вођство 71:62, али опет се тај сјајни милански тим за само два минута тотално вратио у меч. Шилдс, Дејвис и Пенгос преузели су ствари у своје руке и серијом од 18:4 одвели свој тим до коначне победе од 80:75.
У редовима победника најефикаснији је био Шилдс са 25 поена, Дејвис је убацио 15, Пенгос 12, а Били Берон 10 кошева.
Код Партизана најефикаснији је био Ледеј са 23 поена, Лесор је имао дабл-дабл, 12 поена и десет скокова, Мадар десет поена, Анђушић девет...
Директан пренос могли сте да пратите на Спутњику:
22:38 18.10.2022
40' – Пенгос!
Лагана двојка преко Папапетруа за 78:73. Тајм-аут.
22:35 18.10.2022
40' – Дејвис!
Погодио је оба слободна бацања за три поена предности за госте - 76:73. До краја још 48 секунди.
22:31 18.10.2022
38' – Пенгос!
Узвраћа тројком за 73:72, а потом Шилдс доноси преокрет и вођство Арманију од 74:73.
22:30 18.10.2022
38' – Егзум!
После четири минута кош за Партизан за четири поена разлике - 73:69.
22:25 18.10.2022
35' – Контранапад!
За мање од два минута Армани је истопио девет поена предности Партизана и сада је само 71:69. Обрадовић тражи тајм-аут.
22:19 18.10.2022
34' – Егзум!
Тројка за серију од 10:0 и вођство Партизана од 71:62. Гробари су у трансу, Арена се тресе...
22:14 18.10.2022
32' – Ледеј!
Опет за три поена, Партизан води са 66:62. Арена опет кључа...
22:11 18.10.2022
30' – Крај треће чевртине!
Армани води са 62:61. Борбени Зек Ледеј држи црно-беле у овом мечу...
22:07 18.10.2022
29' – Берон!
Сигуран са пенала бивши бек Звезде, Армани води са 62:59.
22:03 18.10.2022
27' – Ледеј!
Нова тројка Зека Ледеја за вођство Партизана од 57:55.
22:00 18.10.2022
25' – Шилдс!
Друга тројка, Армани води са 55:52, Обрадовић мора да врши измене.
21:59 18.10.2022
24' – Опет Пенгос!
Двојка за прво вођство Арманија на мечу - 50:49.
21:57 18.10.2022
23' – Пенгос!
Лака тројка за серију од 7:0 и само поен предности за црно-беле - 49:48.
21:37 18.10.2022
20' – Крај првог полувремена!
После првих 20 минута црно-бели заслужено воде са 49:41 уз сјајне партије Лесора и Анђушића.
21:34 18.10.2022
20' – Мели!
Поентирао је Италијан и смањио на 46:38. Обрадовић је тражио тајм-аут, а до краја друге четвртине остало је још 50 секунди.
21:31 18.10.2022
19' – Опет Анђушић!
После сјајне борбености и рампе Лесора фаулиран је. Сва три слободна бацања је реализовао Данило и Партизану донео десет поена разлике - 46:36.
21:26 18.10.2022
18' – Анђушић!
Експлодирала је Арена после две везане тројке Данила. Партизан има седам поена разлике - 41:34. Тајм-аут за Месину.
21:22 18.10.2022
16' – Пенгос!
Лака двојка и само поен предности за црно-беле - 35:34.
21:18 18.10.2022
15' – Фогтман!
Погађа тројку кошаркаш Арманија. Партизан је стао, па су Италијани брзо пришли на три поена разлике - 30:33.
21:09 18.10.2022
10' – Крај прве четвртине!
Тројком Мадара Партизан се одлепио на 24:17, а потом Пантер у последњој секунди убацио тројку за десет разлике - 27:17. Сјајна игра Партизана!