Лука Митровић - Sputnik Србија

Разоружана Звезда пала у последњој четвртини

Три евролигашка кола су иза нас, а српски тимови и даље немају ни победу. После Партизана, и Звезда је погнуте главе напустила Виторију, где је Басконија славила са 92:75 (23:24, 19:23, 17:10, 33:18) и одржала непобедиви низ од 3:0 на старту нове евролигашке сезоне.
Од старта меча Звезда се ослонила на осовину под кошем. Бен Бентил и Лука Митровић задавали су велике проблеме домаћину који је успевао да одржи корак за црвено-белима.
После стартне „клацкалице“, црвено-бели су направили серију од 9:2 и отишли на 24:17 на минут и по пре краја прве деонице.
Међутим, домаћини су убацили у брзину и са шест поена, укључујући и тројку Хауарда у последњој секунди прву четвртину изгубили с поеном разлике - 23:24.
Почетком друге четвртине расположени Хауард није дозвољавао Звезди да се одлепи. Американац је погађао за три поена као на теренингу, а добрих шест минута Басконија и Звезда су били егал.
Ипак, тројка Стефана Марковића о таблу за 43:30, затим и двојка Луке Митровића после промашаја Бентила на минут и по пре краја првог дела одвели су Београђане до лепе разлике на полувремену - 42:47.
Друго полувреме донело је невероватну шутерску серију домаћина која се огледала у убаченим тројкама. Американац Хомс и Гидраитис донели су прво вођство домаћину, али се Звезда мотала ту негде не дозволивши им да се одлепе.
Ипак, погоци за три Костела па опет Хомса и то преко руке Петрушева за 59:53 наговестили су у ком смеру иде овај меч. Звезда је до краја треће деонице везала четири поена и пришла на 59:57, али је капитулирала почетком четврте четвртине.
Томпсон са две тројке и опет Костело одвели су Басконију до предности од 68:60 после само три минута игре у последњој четвртини. Звезда је пробала тајм-аутом да избаци домаћине из ритма, али није било решења.
Искусна екипа Басконије је просто засипала кош Црвене звезде тројкама и рутински привела меч крају. Последњу четвртину домаћини су добили са невероватних 33:18 и то мора да буде предмет анализе у табору црвено-белих.
Звезди су на овом мечу пресудиле две ствари. Изгубљене лопте, 15 црвено-белих наспрам само пет домаћина и невероватан шут за три поена Басконије - 19/36!
Најефикаснији у редовима Басконије опет је био Маркус Хауард који је убацио 30 поена. Томпсон је дао 18, Вања Маринковић 10, Хомс девет, Костело и Коцар по осам кошева.
Код Звезде, Лука Митровић је дао 17 поена уз осам скокова, Добрић је имао 14, Бентил и Ивановић по 11 кошева.
Меч сте могли да пратите на Спутњику:
22:08 19.10.2022
39' – Костело!
Нова тројка којом ставља тачку на овај меч и печатира пораз Звезде - 85:72.
22:03 19.10.2022
37' – Петрушев!
Мини-серија младог кошаркаша Звезде од 5:0 и смањено вођство домаћина на 75:69.
22:01 19.10.2022
36' – Хауард!
Нова тројка Американца, Басконија има први пут двоцифрену ралзику на мечу и води са 75:64.
21:52 19.10.2022
33' – Томпсон!
Невероватно. Нова тројка, 15. на мечу за Басконију која води 68:60.
21:51 19.10.2022
32' – Костело!
Нова тројка, расте предност Басконије до 65:58.
21:50 19.10.2022
31' – Томпсон!
Опет тројком Басконија отвара четвртину и води са 62:57.
21:47 19.10.2022
30' – Крај треће четвртине!
Вођство Басконије која има два поена разлике - 59:57.
21:44 19.10.2022
29' – Хомс!
Тројка преко руке Петрушева, трећа у овој деоници за Американца за 59:53 у корист Басконије. Тајм-аут за Звезду.
21:43 19.10.2022
28' – Костело!
Четврта тројка Басконије у овој четвртини за вођство 56:53.
21:37 19.10.2022
26' – Ивановић!
Лако полагање за изједначење (51:51) и телевизијски тајм-аут.
21:35 19.10.2022
25' – Хомс!
Нова тројка Американца, Басконија води са 51:49.
21:32 19.10.2022
23' – Хомс и Гидраитис!
Тројкама Басконија отвара друго полувреме и води - 48:47.
21:14 19.10.2022
20' – Крај првог полувремена!
Звезда води на паузи са 47:42 уз сјајну ролу Луке Митровића - 13 поена и шест скокова. Код Басконије Маркус Хауард је убацио 19 поена.
21:11 19.10.2022
19' – Митровић!
Исправља промашај Бентила и Звезда води са 47:42. До краја првог полувремена остало је још минут и двадесет секунди.
21:08 19.10.2022
18' – Марковић!
Тројка о таблу у финишу напада за вођство Звезде од 43:40.
21:03 19.10.2022
16' – Томпсон!
Лако полагање за два поена и изједначење - 38:38. Тајм-аут за Звезду.
20:57 19.10.2022
14' – Петрушев!
Први поени младог играча за вођство Звезде од 36:31 и тајм-аут Басконије.
20:54 19.10.2022
12' – Хауард!
Три везане тројке аса Басконије који не дозвољава Звезди да се одлепи - 29:29.
20:50 19.10.2022
10' – Крај прве четвртине!
Звезда води са 24:23, након што је Хауард убацио тројку у последњој секунди и смањио разлику Београђана.
20:46 19.10.2022