Митровић изнудио црвени картон и голом потписао отказ легенди /видео/

© John WaltonАлександар Митровић. Фулам - Астон Вила
Александар Митровић. Фулам - Астон Вила - Sputnik Србија, 1920, 20.10.2022
Повреда је дефинитивно ружна прошлост за Александра Митровића који наставља да тресе мреже у Премијер лиги. Друга утакмица од повратка после повреде и други гол за фантастичног Србина.
Опет је Митрогол био прецизан са беле тачке за тријумф Фулама над Астон Вилом од 3:0.
Други гол за лондонски тим српски голгетер је постигао у 67. минуту после играња руком у шеснаестерцу десног бека гостију Метија Кеша.
Ово је Митровићу осми гол у Премијер лиги на десет утакмица, што га чини једним од најбољих нападача на Острву, иза Ивана Тонија (Брентфорд) и Харија Кејна (Тотенхем).
Овим поготком српски репрезентативац је вероватно потписао и отказ тренеру Астон Виле Стивену Џерарду, који је лоше започео сезону.
Претходно је у 63. минуту Александар изнудио црвени картон за Бразилца Дагласа Луиза који га је ударио главом без лопте на средини терена, па се може рећи да је одрадио највећи део посла у тријумфу Фулама.