Навијачи КК Партизана - Sputnik Србија

Партизан коначно победио у Евролиги – Теодосић као да није дошао у Београд!

Кошаркаши Партизана су уписали прву победу у овосезонској Евролиги, савладали су на свом терену екипу Виртуса из Болоње са 90:62, у сјајној атмосфери која је Милоша Теодосића, бившег капитена кошаркаша Србије и лидера италијанске екипе, оставила без поена!
Партизан је прву победу у Евролиги ове сезоне обезбедио практично у првој четвртини када је први пут стекао двоцифрену разлику, а у томе су највећу улогу имали Јам Мадар и Џејмс Нанели, серијама поена које су оставиле ривале без реакције.
Најефикаснији у тиму Партизана био је Нанели са 20 поена (четири тројке), Матијас Лесор и Данило Анђушић су додали по 14, Мадар је имао 11, док је двоцифрени учинак уписао и Кевин Пантер са десет поена.
Руска застава - Sputnik Србија, 1920, 20.10.2022
Европа је забранила Русију, али не у Београду! /фото/
У стрелце се од играча који су наступили није уписао само Урош Трифуновић, вреди напоменути да је Тристан Вукчевић имао осам поена, Зек Ледеј четири поена и девет скокова, а Балша Копривица четири поена уз седам скокова.
Велико разочарање у табору ривала био је Милош Теодосић који је за нешто мање од 12 минута остао без поена, промашио је четири шута, имао четири изгубљене лопте и четири асистенције.
© Sputnik / Лола ЂорђевићМилош Теодосић
Милош Теодосић - Sputnik Србија, 1920, 20.10.2022
Милош Теодосић
Током целог дуела екипа тренера Жељка Обрадовића је паметно користила прекршаје, што није био случај у претходном дуелу против Арманија и на чему је шеф стручног штаба инсистирао.
Играчи су схватили поуку и нису дозволили да противник добије крила, чак ни када у нападу ствари нису ишле најбоље, предност се није топила због фокусиране одбране.
Партизан је сјајно почео утакмицу, четири поена је постигао Мадар, седам је даље нанизао Нанели, а Скариола је на тајм-аут приморао Лесор закуцавањем за 13:4.
Играо је Виртус без Теодосића, али ни његов улазак није донео промену, Мадар је својим осмим поеном донео прву двоцифрену разлику домаћем тиму (17:6). Две изгубљене лопте и промашен шут српског играча су праћене одличном игром Мадара, Лесора и Нанелија, док је Папапетру забележио блокаду и потпуно затворио прилаз кошу противнику, а на другој страни је био прецизан за 24:9.
Тројку је уписао и Егзум, чим је ушао на терен, а прва деоница је завршена вођством домаћих од 27:11.
На старту другог дела Бако је правио проблеме центрима Партизана, као што је то чинио за репрезентацију Белгије против Србије у чувеној утакмици у Нишу. Уз све, црно-бели су стали у нападу, одбрана је пуцала, а ривал је то користио и смањио заостатак на 29:21, али је после минута одмора Анђушић вратио двоцифрену разлику.
© Sputnik / Лола ЂорђевићПартизан - Виртус
Партизан - Виртус - Sputnik Србија, 1920, 20.10.2022
Партизан - Виртус
Кошеви из прекршај су вратили Партизан у ритам, одговор на тројку Белинелија су били сјајни потези Пантера и Вукчевића, али је енергија екипа опала због честих прекршаја на обе стране.
Навијаче су на ноге подигли Лесор и Анђушић, пуцале су и блокаде под обручем црно-белих, а Нанели је новом тројком за 44:30 натерао Скариола на нови минут одмора пред полувреме.
Мадар је новом тројком донео +17 (47:30), а на велики одмор се отишло резултатом 51:32, уз огромну радост хиљада навијача црно-белих у Арени који су славили 15 поена Нанелија, 11 Мадара, али и две изгубљене лопте Теодосића, без поена за четири минута.
Промашајима је стартовало друго полувреме, а летаргију је спречио Лесор, новим закуцавањем из офанзивног скока, чак трећим таквим у дотадашњем току дуела, да би потом погодио преко Жаитеја за највећу разлику, 55:34.
Партизан је до краја треће деонице сачувао разлику од 20 поена, а пред улазак у последњи квартал имао је резултат од 69:47, после промашених слободних бацања и лошег фаула Лесора.
У сигурном ритму је Партизан наставио утакмицу, тројке Анђушића и Пантера су донеле максималних 78:47, што је значило и дефинитивну победу домаћег састава, уз коначан резултат од 90:62, иако је било празних минута током завршне четвртине.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
22:20 20.10.2022
40' – Крај! Победа Партизана!
Коначних 90:62!
22:13 20.10.2022
40' – Тристан!
Тројка за 88:62!
22:09 20.10.2022
37' – Коначно!
Поени Партизана после дуго времена.
Домаћи воде са 83:58.
22:07 20.10.2022
36' – Четири минута без коша!
Партизан у нападачкој кризи, али и даље води 78:54.
22:03 20.10.2022
34' – Виртусу везане руке
Партизан одржава предност иако није постигао кош два минута јер ривал не може да се састави – 78:50.
21:58 20.10.2022
32' – Пантер!
Тројка за 78:47!
21:55 20.10.2022
32' – Анђушић!
Нова тројка за 74:47!
21:51 20.10.2022
30' – Партизан види победу!
Црно-бели пред улазак у последњу деоницу воде са 69:47.
Матијас Лесор
 - Sputnik Србија
21:50 20.10.2022
30' – Анђушић!
Тројка за нову највећу предност од 69:46!
21:47 20.10.2022
28' – Нанели!
Тројка из лошег напада!
21:41 20.10.2022
27' – Партизан чува предност
Неколико празних напада на обе стране.
Партизан води 61:41.
21:37 20.10.2022
25' – Партизан сече игру
Поучени пређашњим искуствима, кошаркаши Партизана не дозвољавају лаке поене и све ситуације решавају фауловима.
Партизан води 59:41.
21:33 20.10.2022
23' – Лесор!
Бриљантна минијатура Лесора!
Партизан води 55:34!
21:30 20.10.2022
22' – Промашаји на обе стране
Папапетру и Теодосић су промашили по тројку.
Партизан води 53:34.
21:26 20.10.2022
Нанелијева експлозија, Теодосићева депресија
15 поена је убацио играч Партизана, Мадар је додао 11, а на другој страни Милош Теодосић за четири минута на терену имао је две изгубљене лопте и индекс од -3.
Чак деветорица играча Партизана су се уписала у стрелце, играо је и Ледеј, али није имао поене.
Партизан - Виртус - Sputnik Србија
21:12 20.10.2022
20' – Партизан убедљив!
Шест тројки, девет играча са поенима, одличан ритам, Партизан води 51:32!
21:10 20.10.2022