Урош Трифуновић и Огњен Добрић - Sputnik Србија

Звезда се борила, али није могла против „краља“ у његовом дворишту

Кошаркаши Црвене звезде претрпели су нови пораз у Евролиги, овога пута од Реала у Мадриду резултатом 72:56. То је четврти пораз црвено-белих у исто толико одиграних кола у најјачем европском такмичењу и налазе се на зачељу табеле, док шпански представник има половичан учинак 2-2.
Лоше је Црвена звезда отворила сусрет у престоници Шпаније, пошто је домаћин јако брзо стигао до двоцифрене предности.
Држао се шампион Србије само у уводних три минута, да би у наставку уследили проблеми у нападу, док је Реал доминирао под оба коша.
Краљеви су већ после првих 10 минута игре имали „+15“ и на семафору је био исписан резултат 25:10.
Корнел је Звезди правио доста проблема, убацио је у раној фази сусрета седам поена, а пратили су га Дек и Поарије.
Наставак сусрета донео је буђење Звезде која је почела да игра боље након што је на паркет крочио новајлија Лука Вилдоса. Аргентинац је са две везане тројке приближио Звезду на прихватљивих седам поена заостатка – 35:28, а Реал је експресно затражио тајм-аут.
До полувремена је домаћин успео да повећа разлику на 39:30.
Звезда је добро отворила трећу четвртину и поенима Луке Вилдосе и Била Бентила успела је да приђе Реалу на само кош заостатка 44:42, али је онда уследио нови драстичан пад у игри црвено-белих.
Чак пет минута без поена, док су Мадриђани преко Јабуселеа и Родригеса поново успели да дођу до двоцифрене предности и на крају су у одлучујућу деоницу ушли резултатом – 54:44. Аргентинац Вилдоса је двојком успео да прекине Звездин петоминутни пост.
Реал није желео ништа да препусти случају већ је тројком Родригеса отворио последњу четвртину за огромних 57:44.
Звезда је поново успела да се врати преко Била Бентила и Аргентинца Луке Вилдосе који је показао да ће бити велико појачање, али су касније уследили нови минути када црвено-бели нису успевали да пронађу пут до коша.
С друге стране, Реал је сурово кажњавао те "празне минуте" и преко Мусе, Родригеса и Јабуселеа је у финишу сусрета поново успео да се одлепи и да упише убедљив тријумф - 72:56.
Најефикаснији актер сусрета био је Бил Бентил из Гане који је тројкама одржавао Звезду у игри. Аргентинац Вилдоса га је пратио са десет поена, имао је један скок и три асистенције, док су Огњен Добрић и Хасан Мартин имали по осам поена.
Ток сусрета могли сте да пратите уживо у текстуалном преносу на Спутњику.
22:44 21.10.2022
40' - Крај - убедљива победа Реала
Мадриђани су пред својим навијачима славили против Црвене звезде резултатом 72:56.
22:39 21.10.2022
38' - Реал поново бежи
Таварес је успео да провуче лопту кроз обруч, после чега су уследили промашаји Добрића и Љуља за три поена. И поново је Таварес успео да постигне нове поене и да одведе Реал на плус девет - 63:54.
22:34 21.10.2022
37' - Мартин пробудио наду
Са четири везана поена Американац Хасан Мартин је довео Звезду на свега пет поена заостатка - 59:54.
22:33 21.10.2022
36'- Вилдоса непрецизан
Имао је прилику Лука Вилдоса да приближи Звезду додатно Реалу, али није погодио с линије пенала. С друге стране, то је казнио Дек с постигнутом двојком 59:50.
22:28 21.10.2022
35' - Први поени Звезде из игре.
Коначно, после пет минута поста Звезда је успела да постигне прве порене из игре. Уследила је тројка Била Бентила и Звезда је поново пришла на седам поена заостатка 57:50.
22:27 21.10.2022
34' - Техничка грешка Хезоње
Након што је Родригез промашио тројку, Хезоња је ухватио офанзивни скок, али је направио фаул у нападу. Није му се допала одлука судија и зарадио је техничку грешку, па је Звезда са линије пенала постигла поен - 57:45.
22:23 21.10.2022
33' - Промашаји на обе стране
Обе екипе тренутно имају проблема у реализацији напада.
22:21 21.10.2022
31' - Тројка Родригеса на старту
Ништа Реал не препушта случају, па је Ћаћо Родригес тројком одвео Реал на 57:44.
22:17 21.10.2022
30' - Крај треће четвртине
Реал је успео да се исчупа из незгодне ситуације у коју га је ставила Звезда и у последњу четврину улази са предношћу 54:44. Иначе, Вилдоса је погодио у самом финишу и прекинуо је Звездин петоминутни пост.
22:14 21.10.2022
29' - Реал опет има двоцифрену предност
Поново је евидентан пад у игри црвено-белих, што Мадриђани кажњавају тројком и воде резултатом 54:42.
22:08 21.10.2022
28' - Реал се опет одлепио
Серија Реала 6:0, одвела је Мадриђане на 50:42. Претходно је био период дуже од минута без коша на обе стране. Поени Јабуселеа и Родригеса одвели су Реал на сигурно одстојање.
22:02 21.10.2022
25' - Реал прекида црну серију
Три напада Реал није успео да постигне поене. Звезда је стегла одбрану, али су на крају Мадриђани преко Тавареса уз доста среће успели да убаце једну двојку.
Звезда је скроз у игри 44:42, а вратили су је Вилдоса и Бил Бентил.
21:58 21.10.2022
24' - Звезда на минус три
Звезда је фантастично заиграла после десетоминутне паузе и серијом 9:3, пришла је Реалу на свега три поена заостатка. Митровић је поенима започео деоницу, а онда је Бен Бентил постигао тројку, мало је недостајало да кошаркаш из Гане постигне још једну, али је лопта изашла из обруча.
21:56 21.10.2022
22' - Пљуште тројке на обе стране
Реал је одговорио тројком, а онда је Звезда била прецизна за три поена 42:35.
21:54 21.10.2022
21' - Настављен је меч
Зезда одлично отвара трећу четвртину и постиже брзе поене - 39:32.
21:37 21.10.2022
Полувреме - 39:30
Црвена звезда је решила у своју корист другу четвртину резултатом 20:14, али и даље има заостатак од девет поена у односу на Реал.
21:34 21.10.2022
20' - Звезда је "жива"
Вратила се Црвена звезда у другој четвртини у меч. Лука Вилдоса је с две тројке довео црвено-беле на прихватљив заостатак од седам поена - 37:30.
21:31 21.10.2022
19' - Звезда наставља да "топи" предност
Коначно су црвено-бели успели да приђу и да смање заостатак да не буде двоцифрен - 35:28. Најзаслужнији за то је Вилдоса који је убацио две везане тројке.
21:29 21.10.2022
18' - Реал звао тајм-аут
Црвена звезда успела је да приђе Реалу на 35:25, а после тројке појачања Вилдосе, домаћин је звао у помоћ тајм-аут.
21:25 21.10.2022
17' - Звезда покушава да приђе
Труде се кошаркаши црвено-белих да ухвате резултатски прикључак, али Реал игра фантастичну тимску одбрану - 35:20.