Јокановић и Динамо владају Москвом

© Sputnik / Александр Вильф / Уђи у базу фотографијаФутбол. РПЛ. Матч "Динамо" - "Оренбург"
Футбол. РПЛ. Матч Динамо - Оренбург - Sputnik Србија, 1920, 22.10.2022
Славиша Јокановић и Динамо из Москве славили су у гостима после преокрета против Локомотиве у градском дербију, у мечу 14. кола Премијер лиге Русије - 3:1 (1:1).
Хорор старт имао је Динамо на незгодном гостовању градском ривалу, с обзиром на то да су „локоси“ повели већ у првом минуту, након што је погодио Франсоа Камано.
Ипак, рани гол није уплашио, нити пореметио Динамо који са клупе води искусни српски стручњак, којем је недавно управа упркос слабим резултатима пружила апсолутну подршку у даљем раду.
У 33. минуту досуђен је једанаестерац за Динамо, који је хладнокрвно реализивао Фјодор Смолов. Руски репрезентативац стигао је до јубиларног 100. поготка у руском шампионату. Први гол постигао је давне 2008. године, а сад је добацио до магичне цифре.
Закаријан је већ у 38. минуту донео преокрет гостима, али је после асистенције ВАР-а, гол поништен.
Исти фудбалер успео је да пронађе пут до мреже у 64. минуту. Гол у дубокој судијској надокнади постигао је Фомин из пенала за коначних 3:1.
После 14 одиграних кола Динамо заузима шесту позицију са 23 освојена бода, док је Локомотива 14. са 12 бодова.