Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија

Партизан до друге победе у Евролиги преко жилавих Литванаца!

Кошаркаши Партизана су забележили и другу победу у овосезонском издању Евролиге, савладавши Жалгирис на свом терену са 87:76 у петом колу такмичења.
Најефикаснији у победи Партизана био је капитен Кевин Пантер са 26 поена, од тога три тројке.
Велику подршку је имао у Дантеу Егзуму (11 поена), односно Зеку Ледеју, Џејмсу Нанелију и Матијасу Лесору који су имали по десет.
Вреди напоменути две веома важне тројке Данила Анђушића који је имао укупно осам поена, а Јам Мадар је додао пет.
На другој страни је веома инспирисан био Кинан Еванс са 16 поена, Роландс Смитс је убацио 11, а Игнас Браздеикис десет поена.
Партизан је уписао други узастопни тријумф после три пораза у низу, што има велики значај за наставак такмичарске године у елитном европском кошаркашком такмичењу.
Црно-бели су одлично стартовали дуел, иако је било грешака на обе стране, Ледеј, Лесор и Нанели су успевали да направе разлику, а прву тројку је уписао Мадар.
Партизан је стигао до предности од 15:7, ритам утакмице је пресекао телевизијски тајм-аут и Жалгирис је одговорио серијом стигавши на само један поен разлике.
Тројка Нанелија и кош Егзума су вратили разлику, али су две тројке гостију биле довољне за преокрет и после првих десет минута водили су са 22:20.
Анђушић је са пет узастопних поена донео Партизан до предности, надовезао се Пантер, одбрана је достигла већи ниво и ривал је морао да затражи минут одмора при резултату 31:25.
Гости нису одустали, Еванс је тројком вратио на поен заостатка, али је затим у ритам ушао Пантер и својим 13. поеном је довео Партизан до двоцифрене предности од 40:30.
Жалгирис је и даље претио, али црно-бели нису дозволили нову драму у финишу, завршили су полувреме са 44:36, а најзаслужнији за то је Пантер са 15 поена.
Пантер је наставио да сипа у трећој деоници, придружио му се Ледеј и Партизан је повео са 49:37, Смитс је запретио низом поена, први налет је одбио Трифуновић првом тројком, али је убрзо дошло до изједначења на 54:54.
Анђушић се поново појавио када је било најпотребније, убацио је тројку и црно-бели су пред последњу деоницу имали три поена вишка, 60:57.
Није изгледало да је готово, иако је Партизан чувао предност, гости су константно претили, стигли су поново до једног поседа заостатка, али су црно-бели увек имали решење.
Пантер је поново повукао, придружио му се Лесор, а Егзум је убацио четири узастопна слободна бацања за 78:70 на два минута до краја утакмице, а тачку на утакмицу ставио је Нанели, новом тројком за 87:76.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик.
22:37 27.10.2022
40' – Тројка за крај!
Нанели ставља тачку на утакмицу, 87:76 и победа Партизана!
22:34 27.10.2022
39' – Није готово!
Браздеикис погађа тројку и смањује на 82:74.
22:33 27.10.2022
39' – Лесор!
Лепа завршница за 82:71.
22:32 27.10.2022
39' – Мадар сигуран
Два слободна бацања за 80:71.
22:29 27.10.2022
38' – Егзум сигуран
Четири слободна бацања, 78:70 за Партизан.
22:26 27.10.2022
37' – Лесор одличан, али Еванс убацује тројку
Погађа поново два слободна бацања, али Еванс погађа тројку за 74:70.
22:21 27.10.2022
36' – Пантер!
Нови поени, Партизан води 71:64!
22:17 27.10.2022
35' – Пантер!
Два поена, 67:63 за Партизан!
22:16 27.10.2022
35' – Жалгирис дише за вратом
Кавано погађа и смањује за 65:63.
22:08 27.10.2022
32' – Пантер!
Тројка, 21. поен, Партизан води 63:60.
22:06 27.10.2022
31' – И опет драма
Браздеикис је изједначио на 60:60.
22:03 27.10.2022
30' – Партизан ипак води
Свега три поена разлике пред последњу деоницу, 60:57.
Партизан - Виртус - Sputnik Србија
21:59 27.10.2022
30' – Лесор сигуран
Два слободна бацања за 59:56.
21:58 27.10.2022
29' – Анђушић!
Тројка за 57:54!
21:56 27.10.2022
28' – Нерешено!
Еванс погађа тројку за 54:54.
21:54 27.10.2022
27' – Жалгирис не одустаје
Браздеикис и Буткевичијус погађају за 54:51.
21:47 27.10.2022
24' – Трифуновић!
Тројка за 52:43.
21:46 27.10.2022
24' – Серија гостију
Еванс је био сигуран са линије слободних бацања, уследили су промашај Лесора па фаул Нанелија.
Партизан води 49:42.
21:44 27.10.2022