Лука Вилдоса, Звезда - Бајерн, Евролига, кошарка - Sputnik Србија

Аргентинац водио Звезду до прве победе у Евролиги

Кошаркаши Црвене звезде забележили су прву победу у новој сезони Евролиге. Пред неколико хиљада навијача у Пиониру црвено-бели су у оквиру петог кола савладали ослабљени Бајерн из Минхена са - 78:72 (28:17, 16:26, 21:14, 13:15).
Најефикаснији појединац меча био је новајлија, Аргентинац Лука Вилдоса са 20 поена, пет скокова и шест асистенција.
Екипа тренера Владе Јовановића испољила је доста осцилација током меча и неколико пута великим грешкама враћала у живот противника који је стигао без четири повређена играча, а који је после овог пораза остао једини без победе у елитном такмичењу.
Сјајну прву четвртину у којој су „летели“ по терену, а новајлија из Аргентине потезима доводио до екстазе навијаче у Пиониру црвено-бели су крунисали серијом за великих 15 поена разлике (23:8) три минута пре краја.
Међутим, опустили су се домаћи у финишу прве деонице иако су је добили са 28:17, а та лежерност се прелила и на почетак друге четвртине када је Бајерн серијом поена Американца Винстона стигао до изједначења и првог вођства на мечу у 16. минуту (36:34).
Ипак, Звезда се консолидовала у финишу првог полувремена, и тројком Недовића, који је одиграо прву утакмицу од повратка у Београд, отишла на паузу са вођством од 44:43.
Проблем Звезде у трећој четвртини била је чињеница да је рано остала без Луке Митровића који се повредио после четири минута игре. Бајерн је искористио ту чињеницу да појача притисак под кошем, али су Београђани знали да им одговоре.
Вилдоса је "вукао" црвено-беле у другом делу треће четвртине након што се Бајерн приближио на 56:56 и тројком у последњој секунди донео Звезди осам разлике на крају треће деонице - 65:57.
Почетком последње четвртине Београђани су се одлепили и на 11 поена разлике тројком Добрића, али су и овде испољили осцилације које десетковани Бајерн ипак није искористио.
Тринкијеријев тим је у финишу пришао на пет поена разлике - 72:67, али је потоње закуцавање Бентила за 76:67 бацило Пионир у екстазу и означило прву победу шампиона Србије у елитном такмичењу ове сезоне.
Поред расположеног Вилдосе, Бен Бентил је имао дабл-дабл учинак од 12 поена и 13 скокова, Огњен Добрић забележио је 12 кошева, а повратник Немања Недовић имао је одличну ролу са 11 поена.
На другој страни Винстон је био најефикаснији са 18 поена, а Лучић је меч завршио са 12 поена, два скока и асистенцијом.
Црвено-бели у наредном колу 4. новембра гостују Монаку, док Бајерн дан раније дочекује Анадолу Ефес.
Standings provided by Sofascore
Директан пренос сте могли да пратите на Спутњику:
21:08 28.10.2022
40' – Крај! Прва победа Звезде у Евролиги!
21:00 28.10.2022
38' – Бентил!
Закуцавање крилног центра за 76:67 и екстазу у Пиониру. Последњи тајм-аут за Тринкијерија.
20:57 28.10.2022
37' – Бајерн на -5!
Опет се истопила предност Звезде, Винстон је погодио, па Лучић за два и сада је само пет поена разлике за Београђане - 72:67. Тајм-аут за Звезду.
20:43 28.10.2022
33' – Лучић!
Погађа тројку и враћа Бајерн на десет поена заостатка - 70:60 је за Звезду.
20:41 28.10.2022
32' – Добрић!
Тројком отвара последњу четвртину, Звезда води са 68:57, тајм-аут за Тринкијерија.
20:37 28.10.2022
30' – Крај треће четвртине!
Добили су Београђани трећу деоницу са 21:14 зхваљујући тројки Вилдосе у последњој секунди и воде са 65:57 уочи последњих десет минута.
20:31 28.10.2022
29' – Вилдоса!
Трећа тројка Аргентинца, Звезда води 59:56.
20:29 28.10.2022
28' – Две тројке Бајерна!
Волден прво погађа за три поена, потом и Вајлер-Беб доноси изједначење - 56:56. Тајм-аут Звезда.
20:23 28.10.2022
25' – Вилдоса!
Погађа са линије пенала у овој тесној деоници, Звезда води 51:48.
20:13 28.10.2022
23' – Петрушев!
Сигуран са линије слободних бацања, Звезда води са 48:45. Пре тога монструозно закуцавање Холанда на старту треће четвртине!
19:59 28.10.2022
20' – Крај првог полувремена!
Тројком Немање Недовића Звезда одлази на паузу са поеном предности - 44:43. Бајерн је био бољи у овој другој четвртини коју је добио са 26:16.
19:54 28.10.2022
19' – Вилдоса!
Тројка са велике раздљине за изједначење - 41:41.
19:52 28.10.2022
19' – Јарамаз!
Сигуран са линије слободних бацања, Бајерн води са 40:36.
19:47 28.10.2022
16' – Винстон!
Тројка за прво вођство Бавараца на овом мечу - 36:34 за Бајерн.
19:44 28.10.2022
15' – Мартин!
Погађа за два поена Звездин Хасан и сада је 34:31 за црвено-беле. Тајм-аут Тринкијери.
19:41 28.10.2022
14' – Лучић!
Краде лопту и закуцава за 30:28. Тајм-аут за Звезду која губи са 11:2 у овој четвртини.
19:39 28.10.2022
13' – Винстон!
Погодио је сва три слободна бацања и смањио разлику - 30:26 за Звезду.
19:36 28.10.2022
12' – Херис!
Нови пад у игри Звезде и серија Бавараца од 6:2 којом су пришли на седам поена заостатка - 30:23.
19:30 28.10.2022
10' – Крај прве четвртине!
Звезда води са 28:17. Девет поена Вилдосе, осам поена Бентила у редовима црвено-белих, док код Бавараца Ципстер има шест кошева.
19:24 28.10.2022
9' – Винстон!
Изгубљена лопта Вилдозе и два поена за Винстона (24:16). Звезда је у паду, Јовановић тражи тајм-аут.