Монако - Звезда, Лига Европе - Sputnik Србија

Немац за пола сата угасио Звездино европско пролеће

Фудбалери Црвене звезде елиминисани су из Европе после пораза од Монака од 4:1 у последњем колу групне фазе Лиге Европе. Неће српски шампион наступати на пролеће ни у утешном такмичењу, Лиги конференција, пошто је био најлошији тим у групи Х иза Ференцвароша, Монака и Трабзона.
Четири пораза, од којих је овај на Азурној обали био и најтежи, скупо су коштали пулене Милоша Милојевића, који су имали велике амбиције ове сезоне на међународној сцени, а у ту сврху је потрошено преко седам милиона евра у летњем прелазном року на Букарија, Пешића и Кангву.
Лутало се, лутало, ма колико била добра и импресивна серија победа у Суперлиги, на међународној сцени је направљено превише грешака да би се бар поновио успех из прошле сезоне и пласман у осмину финала Лиге Европе, ако не и пласман у полуфинале о коме су маштали у управи клуба.
Да ово није Звездино вече било је јасно већ после пет минута, када је одбрана без суспендованог шефа Драговића примила наиван гол. Бразилац Енрике је сјајно центрирао, Милан Борјан беспотребно „запливао“, а Кевин Фоланд главом погодио за вођство Монака.
Рани погодак релаксирао је домаћине који су надиграли Београђане у првих пола сата и било је стварно непријатно гледати како се ређају шансе пред мрежом Борјана. Бранио је шта је могао капитен Звезде, али ништа није могао у 27. када је лопта опет дошла до Фоланда који је ногом дуплирао предност Кнежева.
То вођство је задовољило домаћине који су до полувремена држали лопту и контролисали игру. Звезда није ни запретила, а кад је то чинила покушавала је преко Стефана Митровића који је замењен већ на полувремену.
Покушао је тренер Милојевић да преокрене меч увођењем Срнића, али је већ на старту другог дела Звезда примила и трећи погодак. Александар Головин је све сам одрадио, послао лопту ка мрежи Борјана, а Милан Родић је прикуцао у сопствени гол и нашао се на семафору као стрелац. На погрешној страни.
Звезда је одговорила из буквално следећег напада, када је Мирко Иванић „навукао“ Бадијашила да га фаулира на ивици петерца, а холандски арбитар, који је одлично судио, без двоумљења показао на 11 метара. Сигуран егзекутор је био Гелор Канга у 54. минуту.
Српски шампион је у последњих пола сата покушавао да нађе начин да ублажи пораз, али је погодак Александра Пешића у 68. минуту оправдано поништен због офсајд позиције.
Звездину судбину у Европи за ову сезону запечатио је трећим голом на мечу Кевин Фоланд у 87. минуту.
© AP Photo / Daniel ColeМонако - Звезда, Лига Европе
Монако - Звезда, Лига Европе - Sputnik Србија, 1920, 03.11.2022
МОНАKО - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 4:1
/Фоланд 5, 27, 87, Родић 50аг - Kанга 54пен/
Стадион: Луј Други.
Судија: Сердар Гезубујук (Холандија).
Жути картони: Бадијашил (Монако), Родић, Kатаи, Срнић, Kанга (Црвена звезда).
МОНАKО (3-5-2): Нибел - Дисаси, Марипан, Бадијашил - Дијата (од 75. Вандерсон), Фофана, Kамара (од Матазо), Головин (од 85. Џејкобс), Енрике - Фоланд (од 90. Бен), Бен Једер (од 75. Емболо).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-1-4-1): Борјан - Гобељић, Ераковић, Милуновић, Родић (од 85. Азаров) - Kанга (од 71. Мустафа) - Букари (од 71. Бен), Иванић, Kатаи, Митровић (од 46. Срнић) - Пешић.
► Звездине партије у Лиги Европе коментарисао је и Раде Богдановић у емисији „Миљанов корнер“.
Директан пренос меча могли сте да пратите на Спутњику:
20:36 03.11.2022
90' – Крај утакмице!
Звезда је поражена са 4:1 па је такмичење окончала као последњепласирана у групи Х.
20:28 03.11.2022
87' – ГООООЛ за Монако!
Опет је стрелац Кевин Фоланд, хет-триком Немац испраћа Звезду из Лиге Европе.
20:25 03.11.2022
85' – Још пет минута!
Звезда игра последње минуте на европској сцени ове сезоне. Малочас је Иванић добро шутирао, лопта отишла тик поред стативе.
20:16 03.11.2022
75' – Камара!
Оштар ударац са око 25 метара везисте Монака, лопта је прохујала поред стативе.
20:09 03.11.2022
68' – Пешић погодио, ВАР поништио!
Оправдано, био је у офсајду нападач црвено-белих.
20:05 03.11.2022
64' – Картонијада!
За три минута пожутела су двојица играча Звезде, прво Срнић затим и Канга.
20:01 03.11.2022
60' – Измена у Звезди!
Уместо Катаија на терену је Кингс Кангва.
19:58 03.11.2022
56' – Канга!
Нови покушај везисте Звезде са око 16 метара, брани Нубел. Корнер за Звезду.
19:56 03.11.2022
54' – ГОООЛ за Звезду!

Прецизан је Гелор Канга са 11 метара. Претохдно је Бадијашил оштро стартовао на Мирку Иванићу, а главни судија оправдано показао на 11 метара.
19:52 03.11.2022
50' – ГООООЛ за Монако!
Изгледа аутогол Милана Родића после продора Головина.
19:46 03.11.2022
46' – Почело је друго полувреме!
Измена код Звезде, уместо Митровића на терену је Срнић.
19:32 03.11.2022
45' – Крај првог полувремена!
Уколико се нешто драстично не догоди у других 45 минута, Звезда ће бити елиминисана из Европе.
19:28 03.11.2022
42' – Задовољни домаћини!
Спустили су играчи Монака темпо у овим тренуцима после изузетне доминације у првих пола сата, када су ставили на муке одбрану Црвене звезде.
19:22 03.11.2022
37' – Головин!
Високо преко гола је послао лопту Рус из добре позиције. Звезда без одговора на голове домаћина.
19:14 03.11.2022
27' – ГОООЛ за Монако!
Опет Кевин Фоланд... Лако је лопта стигла до Немца од стране Дијате и Монако има велику и заслужену предност.
19:09 03.11.2022
25' – Фоланд!
Нова шанса за бившег нападача Бајера и Хофенхајма, али је изблокиран. Корнер за Монако.
19:08 03.11.2022
24' – Родић пожутео!
Први жути картон на мечу за левог бека Звезде због фаула над Дијатом.
19:07 03.11.2022
22' – Митровић!
Покушао је са дистанце, али је и изблокиран. Корнер за Звезду.
19:02 03.11.2022
16' – Бен Једер!
Мајсторски је матирао Борјана, али је био у офсајду па је погодак оправдано поништен.
18:59 03.11.2022
13' – Бен Једер!
Опасни су домаћини чим украду лопту и крену у контру. Капитен Бен Једер је окушао ударац после контре три на два, али је шутирао право у Борјана.