Партизан - Словацко - Sputnik Србија

Партизан испустио победу у Београду – и прво место у групи!

Фудбалери Партизана играће и на пролеће европски фудбал у Лиги конференција. Иако ће једини бранити част Србије у овој сезони, остаје жал што то неће учинити као повлашћени, од осмине финала, јер су после ремија са екипом Словацког у Хумској (1:1) такмичење завршили као другопласирани у Групи Д, иза француске Нице.
На крају групне фазе, а после ремија Нице у Келну (2:2) обе екипе имају по девет бодова, али Французи бољи међусобни скор, па ће одмарати једну рунду више на пролеће од црно-белих.
Београђани су сами за то криви. Нису вечерас били на нивоу неких претходних издања, посебно оних против Келна, али су се некако "докотрљали" до предности у финишу првог полувремена.
Дефанзивац чешког тима је после гужве у шеснаестерцу закачио лопту руком, а главни судија пказао на белу тачку. Времешни Бибрас Натхо је био прецизан егзекутор па је у 41. минуту разгалио око 20.000 клинаца на трибинама (због суспензије није било старијих).
Била је то и награда црно-белима после неколико промашаја из добрих позиција, када Рикардо и Дијабате нису успели да матирају голмана Нгујена.
Гости су у другом полувремену заиграли много боље. Голман Поповић успео је неколико пута да их осујети у намери да стигну до изједначења, али ништа није могао у 73. минуту када га је матирао резервиста гостију Томич.
Већ тада је постало јасно да истрошени играчи Партизана немају снаге за нови финални ударац. Иако је Рикардо после корнера Натха добро шутирао голавом у 88. минуту мрежа гостију је остала нетакнута, па је Партизан морао да се помири с ремијем.
Судија: Павел Рачковски (Пољска).
Жути картони: Филиповић, Траоре, Вујачић, Урошевић, Марковић (Партизан), Шимко, Шведик, Kалабишка (Словацко).
ПАРТИЗАН: Поповић – Филиповић, Марковић, Вујачић, Урошевић – Белић (од 72. Павловић), Траоре – Дијабате, Натхо (од 90+4 Саничанин), Мениг (од 88. Лутовац) – Рикардо (од 88. Баждар).
СЛОВАЦКО: Негујен - Холцер (од 82. Јурошка), Хофман (од 62. Томич), Шимко, Kалабишка - Левин, Даничек, Kохут (од 87. Шашинка) - Бранднер, Вехета (од 62. Хавлик), Доски (од 62. Михалик).
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик спорт.
22:55 03.11.2022
96' – Крај утакмице!
Реми и друго место за црно-беле на крају Лиге конфернеција. Важно је да ће црно-бели играти у Европи и на пролеће.
22:49 03.11.2022
90' – Играће се још пет минута!
Толико износи надокнада на овом мечу.
22:45 03.11.2022
88' – Рикардо!
Сјајно изведен корнер Натха, право на главу Рикарда који је сјајно шутирао, али голман Негујен сачувао мрежу парадом. Штета, лепа шанса...
22:42 03.11.2022
84' – Томич!
Опет се убацио по десној страни, на пас Калабишке шутирао, срећом по црно-беле, преко гола.
22:38 03.11.2022
80' – Филиповић!
Поузашао је са 16 метара, лопта отишла високо преко гола.
22:33 03.11.2022
73' – ГОООЛ за Словацко!
Стрелац је Томич после лоше реакције добране црно-белих.
22:26 03.11.2022
66' – Вујачић!
Надвисио је све ривале у скоку штопер Партизана, шутирао главом и - промашио.
22:22 03.11.2022
61' – Трострука измена код Чеха
Терен су напустили Хофман, Доски и Вехета, а у игру су ушли Томич, Михалик и Хавлик.
22:19 03.11.2022
Келн изједначио!
Стелац је Ондреј Дуда у 60. минуту, а то значи да Партизан, ако остане све овако, осваја прво место у групи.
22:09 03.11.2022
51' – Поповић!
Сјајно је интервенисао голман Партизана, лопта се одбила од играча црно-белих, али је чувар мреже домаћих био маестралан.
22:06 03.11.2022
Келн смањио резултат
Сада је 2:1 за Ницу, а стрелац гола за бундеслигаша је Денис Хусеинбашић.
22:05 03.11.2022
46' – Почело је друго полувреме!
Нема измена у саставима тимова.
21:49 03.11.2022
45' – Крај првог полувремена!
Партизан има тражени резултат који му гарантује европско пролеће.
21:44 03.11.2022
Ница дала два гола Келну
За само три минута француски тим је стигао до велике предмности у Немачкој. Головима Лаборда у 40. и Браимија у 43. Ница води са 2:0.
21:42 03.11.2022
41' – ГОООЛ за Партизан!
Мајсторска егзекуција Бибраса Натха и радост за 20.000 малишана у Хумској.
21:40 03.11.2022
40' – Пенал за Партизан!
И жути картон за Јана Калабишку због играња руком у свом шеснаестерцу.
21:37 03.11.2022
36' – Рикардо!
Мало је недостајало... Дијабате је прошао по десној страни и центрирао Рикарду, али је центарфор црно-белих шутирао главомтик поред стативе.
21:27 03.11.2022
26' – Дијабате!
Лош ударац преко гола из добре позиције. Петљао је Мениг, лопта стигла до Фусенија који је покушао, али шутирао непрецизно.
21:21 03.11.2022
19' – Холзер!
Опасна акција гостију, али је ударац десног бека изблокирао Крситијан Белић. Корнер за Словацко.
21:18 03.11.2022