Звезда - Бајерн, Евролига - Sputnik Србија

Звезда се распала у Монаку за пад на дно Евролиге

Кошаркаши Црвене звезде забележили су нови евролигашки пораз, пети у сезони против Монака који са клупе води Саша Обрадовић - 85:77. Сјајна екипа са Азурне обале била је концентрисанија и квалитетнија у тренуцима када се ломио резултат, па је успела да стигне до пете победе у елитном такмичењу и истакне рану кандидатуру за највиши пласман.
Звезда је поново осцилирала, али на то су ваљда навикли њени навијачи, који су се потајно надали тријумфу на овом мечу и повратку међу „пристојније“ тимове на табели. Овако, Звезда остаје закуцана за дно табеле заједно са Бајерном и Панатинаикосом.
Звезда је добро одиграла само прву четвртину када је отишла на паузу са два поена предности (19:17) захваљујући тројци Стефана Марковића у последњој секунди. Обе екипе су у првих десет минута смењивале у вођству, на крају је Звезда превагнула.
Међутим, у другој четвртини Монако је пробудио осовину Мајк Цејмс - Џордан Лојд, док је Звездина Вилдоса - Недовић дремала, што се осликало на резултату накрају друге четвртине када је домаћин отишао на седам поена разлике - 38:31.
Од почетка сезоне само један човеку Звездином тиму игра константно, али ни Бен Бентил не може сам. Иако је за трен са седам везаних поена донео изједначење (38:38) није могао да тргне саиграче да се испрсе и почну да га прате.
Џордан Лојд, Мотијунас и остали из Монака су то искористили да се средином треће деонице одлепе на десет разлике (56:46) и најаве коначни тријумф. Звезда је у финишу мало полетела, спустила разлику на четири поена у последњем минуту, али је јефтино примила кош па је у последњу деоницу ушла са минусом од шест поена - 59:53.
Последња четвртина донела је коначну капитулацију Београђана. Монако је играо агресивно као да му живот зависи од ове утакмице, кошаркаши Звезде подсетили на фудбалере од четвртка који су једва дочекали крај меча и агоније, па је на крају забележен нови пораз.
Најефикаснији у редовима победника били су Мајк Џејмс са 21 и Џордан Лојд са 20 поена, док је Мотијунас убацио 13 кошева.
Код Црвене звезде најефикаснији је био Филип Петрушев који је имао дабл-дабл - 16 поена и 12 скокова, Бентил је убацио 14 поена, уз пет скокова, док је Немања Недовић постигао 13 кошева.
Озбиљно је подбацио Аргентинац Лука Вилдоса са само пет поена за 25 минута проведених у игри.
22:57 04.11.2022
40' – Крај меча и тријумф Монака!
Кошаркаши Црвене звезде забележили су нови евролигашки пораз, пети у сезони против Монака који са клупе води Саша Обрадовић - 85:77.
22:50 04.11.2022
38' – Џејмс!
Нова тројка и Монако има опет великих 79:68.
22:38 04.11.2022
36' – Дијало!
Оде Монако на 14 поена разлике, води са 74:60. Тајм-аут...
22:36 04.11.2022
34' – Браун!
Лака двојка за вођство Монака 69:58.
22:32 04.11.2022
32' – Мотијунас!
Лагани поени за вођство од десет кошева разлике - 65:55.
22:27 04.11.2022
30' – Крај треће четвртине!
Мајк Џејмс поготком у последњој секунди враћа шест поена разлике домаћину после серије Звезде - 59:53.
22:26 04.11.2022
29' – Недовић!
Успешан са линије слободних бацања, смањује предност Монака - 57:50.
22:18 04.11.2022
27' – Окобо па Мотијунас!
Још пет поена за домаћине који одлазе на десет поена разлике - 56:46. Влада Јовановић тражи тајм-аут.
22:14 04.11.2022
26' – Лојд!
Оба слободна бацања је погодио за вођство Монака 48:41.
22:11 04.11.2022
24' – Петрушев!
Не дозвољава Монаку да се одлепи, тројка за поен заостатка Звезде - 42:41.
22:07 04.11.2022
23' – Лојд!
Узвраћа тројку на другој страни одмах, Монако води са 41:38.
22:06 04.11.2022
22' – Бентил!
Седам везнаих поена центра Звезде и тројка за изједначење - 38:38.
21:47 04.11.2022
20' – Крај првог полувремена!
Монако је серијом поена у финишу направио разлику и после 20 минута води против Звезде са 38:31.
21:44 04.11.2022
19' – Џејмс!
Погодак преко Вилдосе, седам поена и вођство Монака од 34:31.
21:37 04.11.2022
17' – Бентил!
Тројка центра Звезде за само поен заостатка - 30:29.
21:36 04.11.2022
16' – Лојд!
Лаган продор и погодак за серију од 6:0 и највеће вођство Монака вечерас - 28:24.
21:32 04.11.2022
15' – Дијало!
Промашај Недовића, па фаул Марковића и јефтино примљени поени за вођство Монака - 26:24.
21:30 04.11.2022
И Фоланд на трибинама!
Међу публиком на овом мечу примећен је и немачки нападач Кевин Фоланд који је са три поготка избацио Звезду из Европе у четвртак увече.
21:25 04.11.2022
12' – Моерман!
Тројка за нову мини-серију од 5:0 и вођство Монака од 22:20.
21:19 04.11.2022
10' – Крај прве четвртине!
Тројком Стефана Марковића у последњој секунди Звезда одлази на прву паузу са предношћу од 19:17.