Новак Ђоковић и Холгер Руне - Sputnik Србија

Спектакл за памћење – Ђоковић предао париску круну младом Данцу!

Новак Ђоковић, најбољи српски тенисер, доживео је шокантан пораз у финалу турнира Мастерс серије у Паризу од 19-годишњег Данца Холгера Рунеа у три сета, са 3:6, 6:3, 7:5.
Меч је одлучен у последња два гема трећег сета, Ђоковић је дозволио Рунеу брејк у 11. гему, у 12. је морао да узврати како би изборио тај-брејк, имао је чак шест шанси за то, али је млади Данац за све имао одговор.
Велики проблем за Ђоковића била је реализација управо брејк шанси, искористио је само две од 12, мучио се са тиме у другом сету, а са таквом праксом је наставио до самог краја што му је донело пораз и предавање круне шампиона Париза свом некадашњем ученику и спаринг партнеру.
Ђоковић је несигурно ушао у меч, сервис није добро функционисао, продужен је први гем до игре на предност, али Рунеу није дозволио простор за потенцијални напад.
Солидан је био Данац у свом првом сервис-гему, али је у другом посустао и са две дупле сервис грешке у низу је практично поклонио брејк најбољем тенисеру Србије.
Упркос томе, 19-годишњак је наставио са својим стилом, агресивно је нападао мрежу, али то за Новака није био већи проблем, један брејк је био довољан да у деветом гему оконча први сет, без изгубљеног поена за 6:3.
Огромну шансу да направи брејк већ на старту другог сета имао је Ђоковић, али је три прилике за то Руне успео да неутралише на спектакуларан начин, притом и позвавши публику у помоћ.
Слично дуелу са Циципасом у полуфиналу, Ђоковић је дозволио брејк ривалу у наредном гему, после чега је уследило неколико мирних гемова где су сервисери били веома сигурни.
Деловало је да ће Новак у седмом гему имати прилику за напад, али је веома лоше играо, био је неодлучан на мрежи, могао је до брејк шансе међутим очајни су били смеч и волеј што је помогло Рунеу да стигне до петог гема.
Није било шанси за Ђоковића да нападне сервис ривала у деветом гему па је млади Данац стигао до сета са 6:3 и укупног изједначења, што је меч одвело у одлучујући период.
На старту трећег сета Ђоковић је представио сервис-волеј игру, деловало је да може да нападне већ у другом гему, али је Руне имао одличне почетне ударце који су спречили проблеме.
У четвртом гему млади ривал није имао решење, намирисао је Ђоковић прилику и овога пута није пропустио шансу да стекне предност од једног брејка, али неодлучном игром није потврдио предност, практично је поклонио брејк Рунеу и затим затражио медицинску помоћ јер је било евидентно да има проблем са левом ногом, односно бутним мишићем.
Руне је вратио меч у егал, Ђоковић је у осмом гему имао шансе да нападне, али није то искористио, међутим у 11. је попустио, дозволио је брејк ривалу испаливши лоптицу у аут и омогућио је младом Данцу прилику да сервира за меч.
Последњи гем меча ће се памтити, трајао је петнаестак минута, Ђоковић је имао чак шест брејк прилика, али није успео да искористи ниједну за опстанак у дуелу, а Руне је са друге стране реализовао меч лопту и остварио највећи резултат у каријери.
► Недавно је најбољи српски тенисер говорио за Спутњик.
Ток меча пратите уз Спутњик.
17:47 06.11.2022
6:3, 3:6, 5:7 – Крај, Ђоковић пропустио шест брејк лопти!
Осваја Ђоковић први поен одличним ритерном, други је стигао после сјајног скраћеног форхенда, али је уследио ас ударац Рунеа.
Погодио је Руне и наредни први сервис, избацио Ђоковића из терена и потом само потврдио поен волејом за изједначење на 30:30.
Коначно, први прави смеч у дуелу за брејк лопту Ђоковића, али је Руне испалио форхенд који није могао да буде враћен у терен за нови егал.
Невероватан промашај уписао је Руне, на самој мрежи, за нову брејк лопту Ђоковића, али ни ову шансу Новак није искористио пошто је испалио лопту у мрежу и повратак на 40:40.
Фантастичном форхенд паралелом Ђоковић је стекао и трећу брејк шансу, али је и њу пропустио скандалозним дроп ударцем који није прешао мрежу, а посебно су тенисери били кивни јер је неко из публике викнуо током поена.
Аутом из волеја Руне је донео нову брејк шансу Ђоковићу, чак четврту у овом гему, али је и њу Данац спасао феноменалним смеч ударцем за нови егал.
Уследио је спектакуларан поен, можда и најбољи у дуелу који је Новаку донео пету брејк лопту, Руне је морао да се освежи и прихватио је упозорење судије, али је Ђоковић пропустио и нову брејк лопту лошим скраћеним бекхендом.
На улазу у 13. минут гема Руне је стигао до меч лопте коју је пропустио дуплом сервис грешком и затим је дозволио Ђоковићу шесту брејк прилику, али је и она отишла у неповрат сервис винером младог Данца.
Руне је стигао до нове меч лопте коју је на крају и искористио!
17:26 06.11.2022
6:3, 3:6, 5:6 – Ђоковић поклања брејк!
Све стиже Руне и изједначава на 30:30, а потом долази и до брејк лопте.
Ђоковић је испалио лопту у аут и поклонио још један брејк!
17:21 06.11.2022
6:3, 3:6, 5:5 – Одличан Руне
Мирно започиње Руне свој сервис гем, дошао је до 30:0, а потом изједначио на 5:5.
17:18 06.11.2022
6:3, 3:6, 5:4 – Одличан гем за Новака
Невероватном срећом Руне је дошао до 15:15, сервис је Новаку донео лака три поена за крај гема.
17:15 06.11.2022
6:3, 3:6, 4:4 – Не користи Новак шансе...
Побеснео је Руне после промашеног форхенда за 15:15, стигао је до две лопте за гем, али је Ђоковић успео да изједначи.
Кратак ритерн Ђоковића је био позив на мрежу који је Руне реализовао за предност, али је Новак продужио гем сјајним дубоким форхендом.
До нове гем лопте Руне је дошао сјајном бекхенд паралелом, а потом је и завршио гем.
17:05 06.11.2022
6:3, 3:6, 4:3 – Добар Новак
Бриљантним ритерном на други сервис Руне је изједначио на 15:15, али је уследио одличан први сервис Ђоковића.
Следећи волеј је био далеко бољи од оног из шестог гема и утабао је пут ка финишу.
17:02 06.11.2022
6:3, 3:6, 3:3 – Егал!
Руне је вратио трећи сет на почетак.
16:56 06.11.2022
6:3, 3:6, 3:2 – Новак поклонио брејк и затражио помоћ!
Деловало је да ће бити лак гем за Ђоковића, али одбијање да закуца лоптицу из волеја је донело поклон брејк поен за Рунеа.
Аут из првог сервиса је значио прилику за младог Данца коју је и искористио!
Затим је затражио медицинску помоћ због проблема са левом ногом, добио је масажу бутног мишића како би олакшао себи кретање.
16:49 06.11.2022
6:3, 3:6, 3:1 – Брејк за Ђоковића!
Бриљантно је Ђоковић стигао дроп ударац ривала који је реаговао збуњено и избацио лоптицу у аут.
Поновио је грешку Данац, челенџ је тражио у наредном поену, али није било успешно и Новак је стигао до три брејк лопте.
Ас ударцем је прву Руне неутралисао, али другу није успео!
16:44 06.11.2022
6:3, 3:6, 2:1 – Рутински!
Гем без проблема за Ђоковића.
16:42 06.11.2022
6:3, 3:6, 1:1 – Сигуран Руне
Деловало је да Ђоковић може да нападне, али је Руне успео да поведе са 30:15 после доброг сервиса и још бољег смеч ударца.
Поновио је такву игру и у наредном поену, а добрим сервисом је завршио гем.
16:38 06.11.2022
6:3, 3:6, 1:0 – Сигуран гем за Ђоковића
Сервис-волеј игром је решио први гем у трећем сету.
16:33 06.11.2022
6:3, 3:6 – Новак губи сет!
Бриљантним дроп ударцем Руне је стигао до првог поена, фантастичним бекхендом до другог, а сервис му је донео три сет лопте.
Искористио је прву за крај сета!
16:30 06.11.2022
6:3, 3:5 – Добар гем за Новака
Добар сервис и још бољи прилазни форхенд за први поен, уследио је ас ударац, потом сервис винер, а Руне је спречио нулу добрим ритерном на други сервис.
Нови ас је значио крај гема.
16:26 06.11.2022
6:3, 2:5 – Новак није био довољно агресиван
Није Ђоковић могао да нападне у првом поену, веома агресиван је био Руне, али је затим пласирао волеј у мрежу.
То га није обесхрабрило, погодио је фантастичну бекхенд паралелу за 30:30.
Велики дуел на мрежи је припао Рунеу, а после лошег смеча уследио је и очајан волеј за крај гема.
6:3, 0:3 – Руне потврдио брејк
Жестоко је Ђоковића изнервирало понашање публике и фотографисање са блицевима, а реакција је била одлична, правовремено излажење на мрежу за 30:15 при сервису ривала.
Данац је сјајно изградио наредни поен за изједначење, затим је Ђоковић избацио лопту у аут из бекхенда, али је успео да стигне до 40:40.
Првим асом стигао је до предности, Ђоковић је реаговао форхенд паралелом, али није имао довољно добар ритам да врати брејк.
16:05 06.11.2022
6:3, 0:2 – Брејк за Рунеа!
Изненађујуће, али Ђоковић је дозволио противнику прву брејк лопту и то пошто је пропустио три у претходном гему.
Промашио је први сервис, а форхенд је послао у аут!