Катаи и Кангва лако „решили“ Чуку

© Фото : ФК Црвена звездаМирко Иванић и Александар Катаи – ФК Црвена звезда
Мирко Иванић и Александар Катаи – ФК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 10.11.2022
Фудбалери Црвене звезде савладали су Чукарички са 2:0 у заосталом мечу седмог кола Суперлиге и коло пре краја јесење полусезоне се одлепили вечитом ривалу Партизану на превеликих десет бодова предности. Стрелци на Бановом брду били су Александар Катаи у 37. и Кингс Кангва у 84. минуту.
Иначе, меч је почео лоше за госте пошто је први нападач Александар Пешић због повреде морао да напусти игру већ у 14. минуту и уступи место Букарију.
Звезда је доминирала у првих 45 минута, а пре водећег гола Катаи је сјајно шутирао на истеку пола часа игре и погодио пречку.
Ништа Брђани нису могли у 37. када је Канга сјајном лоптом пронашао Катаија, а нападач Звезде рутински погодио неометан за 1:0 и радост љубитеља црвено-белих.
Звезда је у другом полувремену рутински чувала предност, а победу је оверио је Кингс Кангва поготком у 84. минуту.
То је четврти гол Замбијца од доласка на Маракану.
Новом суперлигашком победом Звезда је побегла Партизану на великих десет бодова разлике уочи одласка на зимску паузу.
У последњем колу црвено-бели гостују Раднику у Сурдулици у недељу од 13.30 часова.