Судије „мотивисале“ Јокића – Србин водио Денвер до преокрета против Индијане /видео/

© AP Photo / Jeff ChiuНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 10.11.2022
Кошаркаши Денвера савладали су као гости Индијану резултатом 122:119, а српски ас Никола Јокић пружио је МВП партију,
Центар Нагетса убацио је 24 поена уз шест асистенција и четири скока за 21 минут проведених на паркету и имао је подршку Ерона Гордона (18 поена и 16 скокова) и Џамала Мареја (18 поена, осам скокова).
Јокић је у одлучујућој деоници са пет личних грешака успео да креира серију 12:0 за преокрет у драматичној завршници.
Опетерећен великим бројем личних грешака, које су му суде олако досуђивале, Сомборац је добар део меча преседео на клупи за резервне кошаркаше.
Од почетка треће четвртине, па све до три минута пре краја сусрета тренер Мајкл Мелоун држао га је ван дешавања на паркету.
Нестваран је податак да је прва звезда Денвера већ средином друге четвртине меча са Индијаном имала четири личне грешке. То га је оптеретило, као и читаву екипу и морао је да се носи са додатним притиском.
Ипак, Јокић је успео да пружи још једну МВП партију и да буде творац преокрета на путу ка осмом тријумфу Денвера ове сезоне.
Када се вратио у игру у финишу одлучујуће деонице, где су се решавале ствари, Србин је био по обичају био централна фигура сусрета.
Индијана није имала решење за српског аса који је погађао, асистирао и скакао. Заједно са Гордоном и Марејом успео је да „истопи“ заостатак Денвера 105:98 и да доведе екипу до предности 110:105. Серија 12:0 условила је да на крају Грумење однесе тријумф коначним резултатом 122:119.
И док је Денвер имао велики број расположених кошаркаша, Јокића, Гордона, Мареја, Портера, (17 поена), Хајленда (16) и Калдвела Поупа (15 поена), с друге стране је у табору пораженог тима бољи од осталих био Бенедикт Матурин који је убацио 30 поена, а пратио га је Халибартон са 21.
Денвер тренутно има учинак од осам победа и три пораза и заузима трећу позицију, иза Јуте и Финикса у Западној конференцији.
Невероватно узбудљив меч одиграли су Оклахома и Милвоки који је припао Баксима резултатом 136:132 и то после два продужетка.