Олимпијакос - Партизан, Евролига - Sputnik Србија

Немоћни Партизан разбијен у Пиреју

Кошаркаши Партизана забележили су четврти пораз у Евролиги и прекинули низ од три победе у елитном такмичењу. Олимпијакос је био бољи од црно-белих са 87:58 након сјајне четврте четвртине у којој су потпуно сломили десетковани тим Жељка Обрадовића и свели га на четири поена.
Партизан је на овај меч дошао ослабљен, без Аврамовића, Анђушића, Егзума, Копривице и Трифуновића, па вероватно ни највећи оптимисти међу црно-белима нису очекивали другачији исход од пораза. Можда, евентуално, с нешто мањом разликом...
Олимпијакос је доминирао од старта, Партизан ниједном није водио, једино што је у трећој четвртини на кратко пришао на три поена заостатка, али се убрзо распао и доживео тежак пораз. Четири минута без коша црно-белих на статрту дали су Олимпијакосу стартну предност од 11:2, на којој су стигли до 22:14 после првих десет минута.
Партизан је одиграо егал меч само у другој четвртини коју је добио са поеном разлике 24:23, на крилима пробуђених Кевина Пантера и Џејмса Нанелија. Међутим, само што је почела трећа четвртина уследио је рафал Ларенцакиса који је све поене дао у другом полувремену и тројкама доводио до лудила црно-беле.
Грешке су се гомилале, Партизан изгубио у последњој четвртини девет лопти, у трећој шест, а то је превише поклона за снажан тим као што је Олимпијакос.
Серијом од 16:2 с краја треће и почетком четврте четвртине Олимпијакос је дефинитивно преломио утакмицу и до краја отишао на највећих 31 разлике. Немоћни Партизан је у последњој четвртини убацио само четири поена па је претрпео заслужен пораз.
Најефикаснији код црно-белих су били Нанели и Пантер са по 14 поена, док је Лесор постигао десет. На другој страни у редовима Олимпијакоса Слукас је имао 17 поена, Везенков 15, а Ларенцакис 14 (све је убацио у другом полувремену).
Грчки великан је тако забележио пети тријумф у сезони, док су црно-бели прекинули серију од три тријумфа и сада имају учинак 3-4.
Standings provided by Sofascore
►Гост Миљановог корнера био је бивши кошаркаш Ратко Варда.
Директан пренос могли сте да пратите на Спутњику:
21:35 10.11.2022
40' – Крај утакмице!
Тежак пораз за црно-беле од 87:58.
21:29 10.11.2022
37' – Везенков!
Погађа Бугарин и додатно слободно бацање, Олимпијакос води са 82:56.
21:24 10.11.2022
35' – Ларенцакис!
Нова тројка, свих 14 поена је дао у другом полувремену! Олимпијакос води са 20 разлике - 76:56. Тајм-аут за Жељка Обрадовића.
21:22 10.11.2022
34' – Слукас!
Расте предност Олимпијакоса, тренутно је 73:56 за домаћине.
21:10 10.11.2022
30' – Крај треће четвртине!
Олимпијакос на максималној предности од 68:54, после невероватне серије од 8:0 за минут и по.
21:07 10.11.2022
29' – Пантер!
Погађа и додатно слободно бацање за шест поена заостатка - 60:54.
21:05 10.11.2022
28' – Ларенцакис!
Погађа тројку и баца у транс домаће навијаче, Олимпијакос води са 60:49.
21:01 10.11.2022
27' – Нервоза!
Техничка за Папаниколауа, тајм-аут је, Олимпијакос води са 55:47.
20:58 10.11.2022
25' – Везенков!
Таман кад се Партизан примакао на три разлике тројка Бугарина за 51:45.
20:56 10.11.2022
23' – Папапетру!
Погађа тројку и смањује предност домаћина на 48:41.
20:36 10.11.2022
20' – Крај првог полуврмена!
Успева Партизан са четири везана поена да смањи разлику пред одлазак на одмор. Олимпијакос води после првих 20 минута са 45:38.
20:31 10.11.2022
18' – Слукас!
Тројка преко Папапетруа и повратак Олимпијакоса на 11 поена разлике - 42:31.
20:25 10.11.2022
15' – Пантер!
Серија црно-белих од 7:0 који су пришли домаћину на пет поена разлике - 30:25. Тајм-аут Барцокас.
20:23 10.11.2022
13' – Нанели!
Враћа тројку и смањује на девет поена разлике - 30:21.
20:20 10.11.2022
12' – Питерс!
Пета тројка Олимпијакоса на мечу за 11 поена предности - 27:16.
20:16 10.11.2022
10' – Крај прве четвртине!
Води Олимпијакос заслужено са 22:14 после првих десет минута игре.
20:12 10.11.2022