Матић матирао Милинковић-Савића и спасао пораза поцрвенелог Муриња! /видео/

© AP Photo / Alfredo FalconeРома и Торино
Рома и Торино - Sputnik Србија, 1920, 13.11.2022
Немања Матић, бивши репрезентативац Србије, постигао је гол за Рому у 94. минуту и донео реми (1:1) у утакмици против Торина, коју је тренер римске екипе Жозе Мурињо завршио раније због црвеног картона.
Потпуни хаос се догодио у финишу утакмице, све је кренуло неспортским понашањем Паула Дибале који је добио жути картон у 86. минуту, а потом је исту казну добио и Бењамин Тахировић.
Уследио је директан црвени картон за тренера Роме Муриња, у 90. минуту, а четири минута касније Рома је добила једанаестерац после прекршаја Кофија Ђиђија.
Лопту је узео Андреа Белоти, погодио је леву стативу гола Вање Милинковић-Савића, али репрезентативац Србије није успео да се одбрани од пројектила Немање Матића из одбитка из наредног ударца у пречку који је завршио у мрежи за изједначење.
Претходно је Торино до предности у 55. минуту довео Карол Линети, сјајним ударцем главом, а од 81. минута на терену је за торинску екипу играо Немања Радоњић.
Гост емисије Миљанов корнер је директор репрезентације Стеван Стојановић.