Надал се достојанствено опростио од Торина

© AP Photo / Michel EulerРафаел Надал, Париз, Берси
Рафаел Надал, Париз, Берси - Sputnik Србија, 1920, 17.11.2022
Рафаел Надал, шпански тенсер успео је да оствари једину победу на Завршном мастерсу у Торину над Каспером Рудом, норвешким тенисером резултатом 7:5, 7:5.
Шпански тенисер није у доброј форми стигао у Торино, али је уложио сав напор како би сачувао част и из италијанског града отишао са бар једном победом.
Са друге стране, Руд је могао растерећно да уђе у меч јер је имао обезбеђно полуфинале после две победе.
У меч су Шпанац и Норвежанин ушли изједначено, играло се без брејк лопте све до деветог гема кад је Руд пропустио велику шансу што је мождаи преломило први сет, али и меч.
Није Надал допуштао себи тај луксуз да много греши у важним тренуцима, спасао је те две брејк лопте и потом он био тај који је одузео сервис противнику.
Готово да је пресликано текао други сет, а једина разлика била је у томе што до дванаестог гема није било брејк лопте, када је прву и једину искористио Надал и завршио меч.
Одличан меч одиграли су обојица тенисера, чврста игра приказана је током целог меча, али је Надал после два пораза имао велику жељу да покаже да и даље није за отписивање.
Шпански ас направио је 16 неизнуђених грешака, али је уписао чак 37 винера.
►За Спутњик је недавно причао Новак Ђоковић.
Руски тенисер Андреј Рубљов – Србија опен - Sputnik Србија, 1920, 17.11.2022
Феликс је добио нови надимак – и за то је крив Андреј
Норвешки тенисер Каспер Руд - Sputnik Србија, 1920, 17.11.2022
Урнебесан разговор из Торина – Новак победио, Норвежанин му замерио: Могло је то занимљивије /видео/